Rutube - analóg "YouTube"

Anonim

Tento článok sa zameriava na ruské bezplatné video hosting. Tento zdroj je docela dobrý analógový Youtube.

„Youtube“ a analógový „YouTube“

Dnes je najobľúbenejším v globálnej sieti internetu zahraničné video hosting Youtube, ktorý vlastní spoločnosť Google. Túto stránku každý deň navštevujú milióny používateľov z celého sveta, ktorí sťahujú tisíce videí s autorskými právami alebo videa tretích strán, ako aj sledovať milióny videí, ktoré už boli stiahnuté. Samozrejme, vzhľadom na mnohonárodnosť divákov stránky, bola preložená do mnohých jazykov, vrátane ruštiny. Napriek tomu, YouTube nie je ani zďaleka jediným serverom na hosťovanie videa a ruské spoločnosti majú svoj vlastný prototyp.

Analógový "YouTube"

Na internete je bezplatná ruská webová stránka, ktorú vlastní jedna veľká mediálna spoločnosť. Toto video hosting sa nazýva Rutube. Tento sieťový prostriedok umožňuje svojim návštevníkom sťahovať, tj ukladať vlastné videá, ako aj prezerať videá nahrané inými používateľmi. Treba poznamenať, že Rutube je priamym analógom YouTube, pretože v jeho funkčnosti a vizuálnom dizajne je v mnohých smeroch podobný. Vlastníci tejto služby uzatvárajú rôzne partnerské dohody s niektorými distribučnými systémami obsahu. Mnohí z nich si už na ruskom trhu zaslúžili svoje vlastné rozpoznateľné meno. Rutube tak zaujíma popredné miesto na ruskom trhu distribúcie video obsahu.

Všeobecný popis

Domnievame sa, že analógia "YouTube" má v mnohých ohľadoch rovnaké funkcie ako slávny originál. Napríklad používatelia s autorskými právami na videá, ktoré odovzdajú, ich budú môcť „speňažiť“ a zarábať peniaze týmto spôsobom. Je to vďaka displeju rôznych propagačných materiálov všetkých druhov partnerských projektov, ktoré distribuujú svoje produkty a služby. Túto možnosť však využíva niekoľko vlastníkov kanálov, pretože publikum tejto stránky nie je dostatočne veľké.

Berúc do úvahy podrobnejšie otázku zárobkov na týchto stránkach, mali by ste venovať pozornosť zárobkom z partnerských programov. Ak je užívateľ, ktorý má vlastný účet, držiteľom autorských práv k svojmu obsahu, môže požiadať o pripojenie k affiliate programu. Pre schválenie žiadosti musí však účet spĺňať niekoľko minimálnych požiadaviek.

Okrem affiliate programu, môžete vstúpiť do spolupráce s akoukoľvek reklamnou výmenou a prijímať príjmy z reklamy niekoho iného umiestnenej na vašej stránke, to znamená váš účet.

Okrem toho treba poznamenať, že analóg "YouTube" často zlyhá a je charakterizovaný nestabilnou prevádzkou ich serverov. Tento faktor veľmi negatívne ovplyvňuje celkový dojem užívateľov, ktorí vyjadrujú svoje hnevivé emócie v recenziách a niekedy dokonca úplne zanechávajú tento zdroj.

Vo všeobecnosti ide o pomerne dobrý projekt, kde si ľudia môžu vytvárať a udržiavať svoje vlastné video blogy a kanály, vytvárať živé vysielania a zapájať sa do iných mediálnych aktivít. "Rutub" je dnes najlepší video hosting zadarmo v Rusku.