Návod: ako vypnúť na "iPhone" T9

Anonim

V roku 1999, programátor zo spoločnosti Tegic Communications Cliff Kashler prišiel s funkciou automatického výberu slov na klávesnici v súlade s tým, čo užívateľ zadá. Táto možnosť sa nazýva T9 a je teraz široko rozšírená po celom svete. T9 je skratka anglického výrazu „Text na 9 tlačidlách“ (Text na 9 klávesoch).

T9 je na smartfónoch akejkoľvek platformy. Okrem toho je aktívny aj na tabletách. Táto funkcia je aktívna najmä u používateľov zariadenia iPhone.

Avšak, ako všetko ostatné na svete, T9 má pozitívne aj negatívne vlastnosti.

Výhody a nevýhody T9

Hlavnou výhodou tejto možnosti je nepochybne pomoc pri písaní. To bolo obzvlášť výhodné, keď boli všetky písmená abecedy umiestnené na 9 klávesách telefónu.

Aj keď nie je možné poprieť, že aj teraz - v ére dotykových smartfónov - T9 pomáha písať texty a písať správy rýchlejšie.

Často však funkcia naznačuje nesprávne slová. Okrem toho jeho panel zaberá miesto na obrazovke vytáčania. Z týchto dvoch dôvodov sa mnohí používatelia domnievajú, že to nie je najužitočnejšia možnosť a zaujíma sa o to, ako vypnúť T9 na iPhone.

V skutočnosti to nie je ťažké.

Ako vypnúť T9 na "iPhone"?

Treba poznamenať, že na deaktiváciu tejto funkcie nie je potrebné inštalovať žiadne špeciálne programy. Teraz môžete ísť na podstatu otázky: ako vypnúť T9 na "iPhone"?

Ak to chcete urobiť, prejdite do časti „Nastavenia“ a nájdite tam stĺpec „Základné“. V tejto záložke musíte nájsť reťazec "Klávesnica". V sekcii „Všetky klávesnice“ bude veľa nápisov s prepínačmi zapnutia alebo vypnutia. Ak po slove "Autocorrection" je zelený prepínač, potom je T9 aktívny. Ak ho chcete deaktivovať, musíte vypnúť prepínač.

Teraz viete, ako vypnúť T9 na iPhone. Ukázalo sa, že to vôbec nie je ťažké.

Ak máte záujem, ako vypnúť T9 na "iPhone 5", potom by ste nemali vytvoriť nový dotaz o tom, pretože sa vykonáva rovnakým spôsobom, ako je uvedené vyššie.