Lenovo A859 - recenzia. Lenovo A859 Biely smartphone

Anonim

Lenovo A859: recenzie, technické špecifikácie, špecifikácie a ďalšie dôležité informácie o tomto zariadení - to je to, čo bude brané do úvahy v rámci tohto materiálu. Porovnaním silných a slabých stránok tohto modulu gadget poskytneme odporúčania týkajúce sa jeho nákupu.

Kompletná sada

Podľa dnešných štandardov, Lenovo A859 má skromný stupeň. Recenzia nespokojných milovníkov hudby len toto tvrdenie potvrdzuje. Kvalita štandardnej akustiky je veľmi žiadúca. Toto je ekonomicky výhodný doplnok, jeho zvuk je vhodný. Preto, ak chcete viac, potom okamžite kúpiť s ním kvalitný systém reproduktorov. Okrem slúchadiel obsahuje balíček samotný smartphone, nabíjačku, štandardný kábel USB 2.0 na nabíjanie a pripojenie k počítaču a batériu 2250 miliamp / hod. O jeho schopnostiach sa bude ďalej diskutovať. Okrem toho verzia tohto gadgetu v rámčeku obsahuje záručný list (musí byť vyplnený predajcom v obchode, platí len vtedy, ak máte doklad o kúpe s balením) a návod na používanie vo viacerých jazykoch. Všeobecne platí, že štandard stanovený k dnešnému dňu. Jedinou nevýhodou je, že kvalita systému reproduktorov ponecháva veľa na želaní, a preto je lepšie okamžite kúpiť iný, lepší.

bývanie

Tento smartphone je klasický dotykový monoblok. Je k dispozícii v troch farbách: biela, sivá a čierna. Prvá z nich (označovaná ako Lenovo A859 White) je vhodnejšia pre slabšiu polovicu ľudstva. Ale čierna je lepšie kupovať mužov. Šedá, ktorá sa nazýva Lenovo A859 Grey, je univerzálna: je ideálna pre prvý aj druhý. Externe, zariadenie je veľmi podobné "Galaxy S3" od "Samsung". Iba to je väčšie a logo na ňom je iné. Materiál karosérie - plast. Pevná konštrukcia, bez vôle. Na prednej strane sú tri štandardné tlačidlá: "Späť", "Domov" a "Menu". Nižšie je otvor pre mikrofón a konektor micro USB 2.0 pre pripojenie k počítaču alebo nabíjanie batérie. Na pravej strane sú dve tlačidlá, ktoré umožňujú nastaviť úroveň hlasitosti. Tlačidlo hore a dole, ako aj 3, 5 mm konektor na pripojenie externého stereo systému. Posledné riešenie nie je vhodné. Jedna ruka nebude schopná držať smartphone a stlačte toto tlačidlo, ak sú pripojené slúchadlá. Takže to musíte urobiť s vašou druhou rukou, čo nie je vždy vhodné. Ďalšie nuance je, že prípad nie je chránený pred poškriabaním, ako plastové sklo. Preto, v tomto prípade, dobre, jednoducho nemôžete robiť bez puzdra a ochrannú nálepku. Je lepšie kúpiť ich spolu so zariadením naraz, takže sa nemusíte starať o vzhľad vášho smartfónu. Toto si dlhodobo zachová svoj pôvodný stav. V opačnom prípade sa môžu čoskoro objaviť škrabance a praskliny, čo nie je veľmi dobré. Telefón nie je zakúpený na jeden rok. Ak okamžite stratí prezentáciu, bude to nepríjemné.

Procesor a jeho schopnosti

Smartphone Lenovo A859 Grey, rovnako ako ostatné úpravy, je vybavený rovnakým typom procesora. Ide o jednočipový systém založený na architektúre ARM MTC 6582. Pozostáva zo 4 revíznych jadier A7. Maximálna povolená frekvencia hodín je 1, 3 GHz, čo sa automaticky dosiahne v režime špičkového zaťaženia. Ak nie je potrebný maximálny výkon, procesor sa automaticky vyloží na 300 MHz. Súčasne sa automaticky vypnú nepoužité jadrá. MTC 6582 sa dokázalo odporučiť z tej najlepšej stránky, ale nemožno ho pripísať novinkám. Dlho a úspešne predával, ale stále trochu zastaraný. Takže na to nezabudnite vo fáze výberu nového smartfónu.

Grafický podsystém

Vybavená 5-palcovou dotykovou obrazovkou Lenovo A859 s rozlíšením kvality H. Jeho rozlíšenie je 1280 pixelov na výšku a 720 pixelov na šírku. Hustota bodov na obrázku je 294 PPI. Srdcom obrazovky je kvalitný IPP - matica, ktorá dokáže zobraziť približne 16 miliónov farieb. Zobrazovacie uhly sú perfektné. Existuje však jedna dôležitá nevýhoda. Toto je prítomnosť vzduchovej medzery medzi senzorom a displejom. Preto, keď sa obrazovka otáča, sú možné nevýznamné skreslenie obrazu. Pre vysokokvalitný obrazový výstup, smartphone Lenovo A859 White a ďalšie úpravy sú vybavené adaptérom 400MP2 od vývojára grafických riešení pre túto platformu Mali. Toto je časovo overené riešenie. Jeho hlavnou výhodou sú prijateľná úroveň výkonu a dobrá kvalita. Nevýhodou však je, že je už zastaraný.

Pamäťový podsystém

Impozantné množstvo pamäte sa nemôže pochváliť Lenovo A859. Recenzie po celom internete v tomto len presvedčiť potenciálnych kupcov. Po prvé, toto vyhlásenie sa týka operačného pamäťového zariadenia, ktoré je „iba“ 1 GB štandardu DDR3. Dnes je to veľmi málo. Samozrejme, pre väčšinu každodenných úloh (surfovanie, sledovanie filmov, počúvanie hudby) stačí. Ale ak spustíte niečo vážnejšie, potom je v poriadku pracovať alebo hrať nebude fungovať. Napríklad trojrozmerná hračka. Integrovaná pamäť v tomto zariadení je 8 GB. Sú dosť pre pohodlnú prácu na tomto module gadget. V prípade potreby je možné túto hodnotu zvýšiť o ďalších 32 GB pomocou pamäťovej karty. Zodpovedajúca zásuvka sa nachádza v blízkosti miesta inštalácie karty SIM a batérie.

O fotoaparáte

"Lenovo A859" je okamžite vybavený dvoma kamerami. Jeden z nich sa nachádza nad obrazovkou vedľa reproduktora. Je založený na 1, 6 megapixelovej matici. Jej hlavným účelom je uskutočňovať videohovory. V tomto prípade je možné v prípade potreby zobrazovať odchádzajúci obraz na obrazovke zariadenia. Je tu podpora pre videohovory pomocou špeciálneho softvéru (napríklad Skype) a bežných mobilných sietí tretej generácie. Druhá kamera sa nachádza na zadnej strane zariadenia. Už má maticu 8 megapixelov. Pre lepšiu kvalitu obrazu sa používa automatické zaostrovanie a automatický stabilizačný systém. V noci môžete na fotografovanie použiť LED blesk. Použite ho aj na vytvorenie videa.

Komunikačná súprava

Štandardná sada komunikácie pre tento model smartfónu. Je to dosť pre väčšinu každodenných úloh. Jednotka má zabudovaný modul pre prácu s mobilnými sieťami 2/3 generácie (slot pre SIM kartu č. 1) a druhou generáciou (druhá SIM karta). Maximálna rýchlosť prenosu dát pre prvý prípad je 5, 76 Mb / s. To je dosť pre pohodlnú prácu na internete. Ale druhý slot vám umožní získať len niekoľko sto kilobajtov, čo je dosť pre komunikáciu v sociálnych sieťach a prezeranie nenáročných stránok na globálnom webe. Zariadenie je tiež vybavené modelmi Wi-Fi a Bluetooth. V prvom prípade, ak existuje vhodná bezdrôtová sieť, je k dispozícii vysokorýchlostné pripojenie k globálnej sieti. Bluetooth však umožňuje zdieľať údaje (napríklad hudbu, video alebo fotografie) s podobnými zariadeniami tejto triedy. Pre navigáciu je do neho integrovaný prijímač ZHF. K dispozícii je tiež slot micro-USB revízie 2.0, ktorý umožňuje pripojenie tohto zariadenia k počítaču.

batérie

Smartphone Lenovo A859 8Gb je dodávaný s batériou 2250 miliamp / hod. S aktívnym využívaním jeho zdroja bude trvať maximálne jeden deň. Ak znížite zaťaženie, potom maximum, na ktoré sa môžete spoľahnúť, je tri dni životnosti batérie. Ako keby nie veľa, ale dosť. Mnohé zariadenia v tomto segmente as podobnou uhlopriečkou sa ho nemôžu pochváliť. Ukazuje sa teda, že A859 je pre tento indikátor čistým stredným roľníkom.

softvér

K dnešnému dňu je Lenovo A859 8Gb predinštalovaný s operačným systémom Android, verzia 4.2. Samozrejme, nie je to najnovšia revízia, ale je to dosť na úspešné fungovanie tohto zariadenia. Pre normálne fungovanie nainštalovaného softvéru na smartfóne stačí táto verzia. Takže so softvérom nebudú problémy s kompatibilitou. Otázka prechodu na novšie verzie OS zostáva otvorená. Nie je jasné, či výrobca bude aktualizovať operačný systém. V tomto prípade nie sú k dispozícii žiadne vlastné nastavenia. Ale bohatý súbor rôznych tém pre dizajn zariadenia je jednoznačným plusom tohto zariadenia. Nie každý smartphone tejto úrovne sa môže pochváliť týmto. Zároveň sa naozaj snažili, a je tu na výber. Takže použitie tohto vyjadrenia vašej individuality nie je ťažké. Zvyšok súboru predštandardných služieb vrátane sociálnych služieb. Jedinou vecou, ​​ktorá vyzdvihuje prácu dizajnérov, je kvalitné a dobre organizované rozhranie predinštalovaných nástrojov.

zhrnutie

Priemerne dosť, pokiaľ ide o jeho triedu, ukáže sa Lenovo A859. Názory, špecifikácie a špecifikácie iba potvrdzujú toto stanovisko. Aby to výrazne vyniklo z konkurencie, nie je to tak. Neexistujú ani žiadne závažné nedostatky. Všeobecne platí, že rozumný nákup za túto cenu. Skvelá kombinácia nákladov a kvality, ale ak sa pozriete pozorne na špecifikácie konkurentov, môžete nájsť lepšie ponuky. Nič zlého sa o ňom nedá povedať, ale nemá príliš veľa pozitívnych aspektov. V každom prípade, ak si kúpite podobné zariadenie, ospravedlní to všetky vaše nádeje.