Vyplnenie stránky s obsahom - funkcie, požiadavky a odporúčania

Anonim

V 2000-tych rokoch sa do tvorby webových stránok zapojili výlučne osvietení ľudia. Dnes to môže urobiť aj osoba bez technického vzdelania, ale pozná základy propagácie a propagácie. Prvá vec, ktorá stojí za to venovať pozornosť, je naplnenie stránky.

obsah

Čo je obsah stránky? Toto je proces aktualizácie platformy pravidelným pridávaním nových informácií. Skôr ako začnete vytvárať webové stránky, musíte pochopiť jednu jednoduchú vec: návštevníci navštívia zdroje, aby našli relevantné informácie. Preto nezabudnite na kvalitu obsahu a nie len na jeho množstvo.

Vývoj webových stránok je pomerne zložitý proces, ktorý si vyžaduje dôsledné opatrenia. V tejto veci záleží na akejkoľvek maličkosti. Niekedy dokonca aj náhodné slovo ovplyvňuje propagáciu zdroja, ale v každom prípade hrá v tejto veci dôležitú úlohu vysokokvalitný obsah.

Typy obsahu

Obsah stránky je rozdelený do troch typov:

  1. Textový obsah. To znamená články, opisy produktov, blogy a iné texty.
  2. Skutočný obsah. Zvyčajne ide o pokyny, špecifikácie, výskumné údaje alebo digitálne informácie.
  3. Grafický obsah. To zahŕňa všetky grafické materiály: obrázky, fotografie, animácie, video atď.

Obsah na stránke je potrebný nielen pre informačný obsah, ale aj pre proces propagácie vo vyhľadávačoch. Je jednoducho potrebné propagovať článok, pretože dáva pozitívny výsledok a zobrazuje zdroj v hornom vyhľadávaní. Na druhej strane, stránky, ktoré sú na prvých miestach výsledkov vyhľadávania, by mali mať vysoko kvalitné informácie. V opačnom prípade sa užívatelia nevrátia k tomuto zdroju a časom sa jeho hodnotenie zníži.

Čo uverejniť na stránke?

Obsah spravidla nie je len kopírovaný text, tu sú vaše vlastné pravidlá hry. Prvá vec, na ktorú by ste mali venovať pozornosť, je obsah obsahu. Obsah stránky by mal byť zaujímavý pre potenciálneho klienta, a preto by mal odpovedať na jeho otázky, a to aj v prípade, ak sa ich užívateľ ešte formálne nepýtal. Je to také články, ktoré reagujú nielen na vyhľadávací dotaz, ale tiež rozširujú túto tému, nútia používateľov, aby znova a znova odkazovali na tento zdroj.

Samozrejme, že každá stránka by mala mať články s informáciami o spoločnosti, spoločnosti, aktivitách, produktoch atď. Aj keď sú tieto články povinné, nepredstavujú celú podstatu zdroja, zvyčajne sú tieto zriedkavé informácie zriedené článkami, ktoré zodpovedajú všeobecnému predmetu, sú mu blízke alebo sú priľahlé. Napríklad, ak určitý užívateľ má na starosti anime tovar on-line obchodu, potom, okrem iného, ​​on môže vyplniť stránky s informáciami o nových produktoch vo svete manga a anime.

Pokiaľ ide o samotný článok, mal by obsahovať také prvky, ako sú:

  • Zoznamy s odrážkami a očíslované zoznamy.
  • Image.
  • Grafy a tabuľky.
  • Rubriky, podpoložky, odseky.

Všetky tieto prvky môžu byť súčasťou textu a môžu byť len niektoré z nich. Všetko závisí od veľkosti pôvodného výrobku. Hlavnou vecou je, že finálny produkt nevyzerá ako list textu, inak ho užívateľ napriek kvalite informácií jednoducho odmietne zobraziť.

Kvalita textu

Tiež vyplnenie stránky by mali byť vysokej kvality. Článok môže byť zaujímavý, ale ak je v ňom veľa chýb, bude to pre túto stránku zbytočné. Interpunkcia, pravopis, skutočné alebo etické - každá chyba je zarážajúca, pretože užívateľ už nebude mať k textu pozitívny postoj.

V tejto veci je všetko založené na ľudskej psychológii: ak spoločnosť urobí chyby v texte, znamená to, že to môže byť nesprávne vo svojej práci. Kvalitný obsah priťahuje užívateľa a výrazne zlepšuje imidž spoločnosti, čo pozitívne ovplyvňuje potenciálneho klienta.

jedinečnosť

Informácie na stránke by mali byť nielen zaujímavé, ale aj jedinečné, veľmi dôležité. Akýkoľvek text by mal byť nový, môžete povedať písaný od nuly. Mal by byť jediný a jedinečný v celom internete.

Aj keď nie všetko je tak desivé, nemusíte vymýšľať novú tému, najímať profesionálnych spisovateľov alebo ísť na nejaké iné triky. Téma článku môže byť stará a dobre známa, stačí ju predložiť novým spôsobom. Napríklad, aby ste poskytli nový pohľad na staré veci, ozdobte text ladnou slabikou alebo zaujímavými rečami. Hlavnou vecou je nepreháňať terminológiu a ťažké slová. Ak hovoríme o niečom vedeckom alebo technickom, nie je možné vyhnúť sa odborným termínom, ale aj to, že je potrebné ich použiť v rámci rozumu. Text by mal byť jasný a ľahko čitateľný, ale so všetkými týmito informáciami by mal byť relevantný a spoľahlivý. Návštevník musí v texte nájsť informácie, ktoré potrebuje, potom sa znova a znova vráti do zdroja.

Každý dobrý text má riziko, že ho skopírujú konkurenti, ale to nie je veľký problém. Vyhľadávacie roboty automaticky zachytávajú každý zobrazený text a jeho zdroj.

Pravidelnosť publikácií

Mimochodom, naplnenie stránky informáciami je pravidelná práca. To neznamená, že môžete kvapkať niekoľko desiatok článkov na zdroj naraz a zabudnúť na to rok. Práca s webom by sa mala vykonávať neustále: po spustení, a to aj po úspešnej propagácii. Pozícia musí byť nielen dobytá, ale aj posilnená, takže proces plnenia miesta tovarom, článkami, videom a ďalšími informáciami je veľmi dôležitý.

Stojí za zmienku, že nemusíte pridávať príliš veľké texty. Výrobky pre 1000-2000 zbp sú vhodné pre popis tovaru. (znaky bez medzier). Texty väčšieho objemu 2000-4000 zbp. vhodné pre blogovanie alebo správy, sekcie s užitočnými informáciami. Dlhé články o 6000-8000 zbp. Zvyčajne je určený pre stránky s popisom služieb.

Náklady na

Niekedy, manažéri zdrojov z nejakého dôvodu nemôžu písať texty a vyplniť stránky s obsahom, takže sa uchýlia k plateným službám.

Cena za vyplnenie stránky s obsahom priamo závisí od typu práce, ktorú vlastník lokality ponúka. Existujú dve hlavné požiadavky. V prvom prípade majiteľ jednoducho potrebuje texty konkrétnej témy a formátu. Môže si ich objednať na výmenu obsahu. Náklady na takúto prácu môže byť od 15 do 70 rubľov na 1000 znakov. Samozrejmosťou bude aj kvalita. Aj texty je možné objednať u profesionálnych copywriterov, ale cena bude 3-4 krát vyššia. Vlastník lokality dostane text a umiestni ho na zdroj, ktorý bol v prípade potreby upravený.

V druhom prípade vlastník zdroja jednoducho najme osobu, ktorá nezávisle vyberie témy pre články, objedná ich od textárov a umiestni ich na stránku. Presné náklady na tento typ práce je ťažké určiť, zvyčajne vlastník lokality a budúci správca túto otázku samostatne regulujú.