Ako sa pripojiť roaming na Kryme?

Anonim

K dnešnému dňu, mobilní operátori pôsobia na Kryme nie je rovnaký ako v celom Rusku. Možno je to kvôli strachu zo sankcií, ale títo poskytovatelia ako Beeline, Megafon a Tele2 nefungujú po celom polostrove. Nie je možné kupovať ich SIM karty ani využívať tarify a služby ponúkané účastníkom v iných regiónoch Ruskej federácie. Akonáhle je vlastník takejto karty na území Krymu, automaticky sa pripojí intranetový roaming, kvôli čomu sa náklady na komunikáciu značne zvyšujú. Ale môžete nejako zachrániť? Ako sa pripojiť roaming na Kryme bez dodatočných nákladov? Na tento účel môžete využiť služby iných operátorov, vrátane miestnych.

Na území Krymu sú ich vlastníci - „Wave“, „K-telecom“ (aka Win Mobile), „Sevmobile“ a „Crimeatelecom“. Sevmobayil zároveň funguje len v rámci Sevastopolu a jeho okolia. Okrem toho je prítomný na Kryme a "MTS", hoci s niektorými vlastnosťami. Čo si vybrať?

Roaming "MTS" na Kryme

Ako už bolo uvedené, tento operátor pracuje na celom polostrove. Preto nemôžete používať iba existujúce pripojenie, ale aj kúpu lokálnej SIM karty. Pri pripojení na mieste bude účastník schopný nastaviť určité tarify, ktoré im umožnia v budúcnosti cestovať po celom Rusku.

Roaming "MTS" na Kryme je nerentabilné používať, pretože miestna SIM karta tohto operátora ponúka niekoľko atraktívnych tarifných plánov. Oblasť pripojenia tohto poskytovateľa na Kryme je územie Krasnodar a republika Adygea. Podobne ako inde v krajine existuje v súčasnosti niekoľko inteligentných taríf, ktoré ponúkajú určitý počet neobmedzených volaní na MTS v rámci regiónu, ako aj internetový prenos a SMS balíčky.

Tarify "MTS" na Kryme

Pre tých, ktorí používajú telefón minimálne, je vhodný tarifný plán „Smart Mini“, ktorý bude stáť iba 200 rubľov. Zahŕňa nasledujúci balík služieb: 1 GB internetového prenosu, tisíc minút pre internetové hovory, vrátane mimo regiónu, ako aj 200 SMS správ na lokálne SIM karty MTS. V rámci regiónu budú hovory na SIM karty iných poskytovateľov stáť jeden a pol rubľov za minútu, kým vonku budú stáť 12 minút.

Ak máte v pláne volať nielen MTS predplatiteľov, potom je lepšie zvoliť Smart alebo Smart Neobmedzené balíky, ktoré znamenajú lacnejšie medzi-sieťové hovory. Prvý bude stáť 350 rubľov mesačne, druhý bude stáť o niečo viac ako 12 rubľov za deň v prvom mesiaci pripojenia a 15 rubľov za deň pre neskoršie použitie.

Nahradenie roamingu na Kryme pomôže miestnym tarifom "Hosť" za predpokladu, že prichádzajúce hovory budú zadarmo a odchádzajúce na SIM karty rovnakej tarify. Akékoľvek ďalšie volania v rámci regiónu, ako aj predplatiteľov MTS v celom Rusku, budú stáť jeden a pol rubľov za minútu. Internet však nie je súčasťou tohto balíka. Najlepšie je dodatočne pripojiť službu s názvom "SuperBIT Smart", ktorá bude stáť 10 rubľov za deň a poskytne 3 GB internetového prenosu.

Ak používate domácu kartu SIM "MTS"

Ak sa rozhodnete nekúpiť SIM kartu s miestnou tarifou a používať roaming na Kryme, koľko to bude stáť?

Ak ste pripojení k jednému z balíkov Smart (s výnimkou Mini), väčšina služieb je platná v celom Rusku. V roamingu bude zároveň váš účet účtovaný 15 rubľov za deň. Volania v rámci balíka budú bezplatné, ako aj internetový prenos. Cez balík hovory bude stáť 2 rubľov za minútu do domovského regiónu a päť rubľov v Rusku, SMS - 3, 80 rubľov.

Je tiež možné pripojiť službu "Všade doma", ktorá je k dispozícii na takmer všetkých tarifách, vrátane archivácie. Výnimkami sú plány „VIP-2014“ a „Podnikanie bez hraníc“. Aktivácia služby bude stáť 30 rubľov, a použitie bude stáť sedem rubľov denne. Výzvy do Ruska zároveň budú stáť tri ruble za minútu a všetky prichádzajúce hovory budú zadarmo. Okrem toho táto služba poskytuje predplatiteľovi 100 SMS zadarmo.

Pre odberateľov "megafónu"

Ako už bolo uvedené, na území polostrova neexistuje žiadny miestny tarifný plán MegaFon. Roaming na Kryme bude drahý - každá odchádzajúca a prichádzajúca minúta bude stáť asi desať rubľov, rovnako ako megabajt internetu. SMS správa bude stáť asi päť rubľov. Takýto roaming sa aktivuje automaticky pri vstupe na územie autonómnej republiky.

Možnosť uložiť tohto poskytovateľa je však. Tento rok je k dispozícii špeciálna možnosť pre MegaFon - Roaming na Kryme. Zahŕňa mesačný poplatok 15 rubľov za deň. Zároveň budú všetky prichádzajúce hovory bezplatné, odchádzajúce hovory - päť rubľov za minútu, internet - 5 megabajtov za megabajt, SMS - tri ruble.

Pre odberateľov "Beeline"

Keď už hovoríme o tom, ako roaming na Kryme na "Beeline", stojí za zmienku, že od leta 2016 to nie je medzinárodný. Cena za hovory a internet bude závisieť od toho, aký tarifný plán ste si vybrali vo svojom domovskom regióne. Na Kryme nie sú žiadne špeciálne možnosti a ponuky.

Takže, ak váš domáci tarifný plán je „Všetko za 300“, potom nebudete mať žiadne výhody. Roaming na Kryme bude presne rovnaký ako vo všetkých ostatných regiónoch Ruska. K dispozícii bude automaticky pri príchode a náklady na prichádzajúce a odchádzajúce hovory budú približne desať rubľov. To isté stojí za posielanie SMS a megabajtov internetu.

Pri použití drahšej tarify „All for 500“ bude pripojenie výhodnejšie. Pri prichádzajúcich hovoroch bude prvá minúta stáť tri ruble, všetky nasledujúce budú voľné. Odchádzajúce hovory sú účtované na tri ruble za minútu, rovnaké náklady na posielanie SMS a 1 MB internetu.

Niektoré ďalšie tarify "Beeline" môžu ponúknuť úplne zadarmo prichádzajúce hovory. Súčasne nie je na území Krymu k dispozícii možnosť „Moja krajina“, ktorá je u tohto poskytovateľa obľúbená.

Pre predplatiteľov Tele2

Od roku 2016 až do súčasnosti sa dozviete o dostupnosti SIM kariet od tohto operátora na území polostrova. Má Tele2 roamingu na Kryme?

Podľa oficiálnych zástupcov spoločnosti bolo takéto spojenie „sivé“. Do polovice apríla 2014 boli na Kryme dostupné možnosti vypočítané pre cestovanie vo všetkých regiónoch Ruska. V súčasnej dobe existuje špeciálny balík možností "Tele2". Roaming na Kryme je teraz možné pripojiť za 30 rubľov, ďalšie využitie tejto možnosti bude stáť 6 rubľov za deň. Zároveň budú prichádzajúce hovory po celý čas voľné, zatiaľ čo náklady na ostatné služby zostanú v rámci plánu domácich sadzieb.

K dispozícii je aj základná sadzba, pod ktorou všetky hovory stoja päť rubľov za minútu (odchádzajúce a prichádzajúce), to isté je megabajt internetu. Náklady na SMS je 3, 5 rubľov.

YOTA na Kryme

Použitie YOTA dnes bude stáť najdrahšie na Kryme. Náklady na prichádzajúce hovory a 1 MB internetu od tohto poskytovateľa je 9 rubľov, odchádzajúce hovory sú 19 rubľov za minútu, a rovnaké pre odosielanie SMS.

Internetové služby

Ako už bolo uvedené, v niektorých prípadoch je výhodnejšie spojiť roaming na Kryme, ale kúpiť lokálnu SIM kartu. To platí najmä pre aktívnych používateľov internetu.

Najkvalitnejšie služby 3G a 4G sú prítomné u lokálneho poskytovateľa WIN mobile. Tiež 3G komunikácia v celej republike je zastúpená Krymtelecom, v Sevastopole - Sevmobile. Keď je pripojený roaming, všetci poskytovatelia začnú pracovať prostredníctvom operátorov uvedených vyššie.

Vyhrajte mobil

Tento operátor má špeciálny tarifný plán určený pre turistov. Pripojenie "Na mori", dostanete zadarmo doručenej pošty, odchádzajúce bude stáť 3 rubľov za minútu. 100 MB internetu bude stáť 10 rubľov.

Na niektoré tarify, môžete pripojiť možnosť "Moje Rusko", náklady na ktoré je 15 rubľov raz-čas plus tri rubľov za deň. Odchádzajúce hovory do ktoréhokoľvek regiónu Ruskej federácie budú zároveň stáť dva ruble za minútu.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť používaniu iba internetu, je tarifný plán Fast & Furious perfektný. Ponúka 15 GB internetového prevádzky len za 400 rubľov.

"Krymtelekom"

Tento poskytovateľ ponúka ziskový plán "My Krym" pôsobiaci na celom polostrove, s výnimkou Sevastopolu. Náklady na služby sú nasledovné: 20 kopecks - minúta odchádzajúcich hovorov v rámci siete, jeden a pol rubľov - minútu hovoru v regióne, päť rubľov - minútu hovoru do akéhokoľvek iného ruského regiónu. Internet by mal byť pripojený samostatne, 10 GB prevádzky je poskytovaná na 200 rubľov.

"Sevmobayl"

Tento poskytovateľ pracuje len v Sevastopole a ponúka plán "Moje mesto". Predpokladá sa poplatok za predplatné vo výške 180 rubľov, v ktorom je účastníkovi poskytnutých 90 minút konverzácie v rámci regiónu a bezplatné telefonické hovory a SMS. Odchádzajúce do iných regiónov budú stáť tri ruble za minútu. Možnosti internetu sú tiež lepšie pripojiť samostatne, 10 GB prevádzky bude stáť 300 rubľov.