Airbnb: čo je táto služba

Anonim

Preskúmanie sa zameria na Airbnb. Čo je to? Služba pre rezerváciu ubytovania. Vďaka nemu, takmer v každej krajine môžete nájsť na prenájom aspoň elegantný zámok, dokonca aj jednoduchý príves. V článku sa pozrieme, ako si rezervovať ubytovanie a získať dobrú zľavu.

O službe

Už sme uviedli, že je to Airbnb. Najčastejšie ho používajú ľudia, ktorí majú radi samostatný odpočinok. Najmä služba je relevantná pre rodiny s deťmi, pretože musíte brať do úvahy vek a preferencie dieťaťa v potravinách a nerobiť to v každom hoteli.

Ďalším argumentom v prospech služby sú skôr nízke ceny v porovnaní s inými lokalitami.

Samozrejme, prvýkrát sa človek stratí na zdroji a nevie, čo má robiť ďalej, ale časom to trvá, objaví sa rýchlosť a rezervácia trvá viac ako štvrtinu hodiny.

Čo je to - Airbnb? Kúzelný prútik všetkých cestujúcich, ale prvé veci ako prvé.

registrácia

Ak chcete používať službu, musíte sa zaregistrovať na stránke. Registrácia bude dokončená až po potvrdení nového používateľa. Nie je to ťažké, pretože všetko v ich životoch bolo niekde registrované, čo znamená, že nebudú žiadne problémy.

Nie každý však vie, že Airbnb je služba, na ktorú užívateľ dostáva trvalé buchty. Ak sa napríklad používateľ zaregistruje na pozvanie niekoho, dostane 20 USD na svoj účet. Je dôležité, aby pozvánku poslal iný používateľ služby, iba v tomto prípade prídu peniaze. Bonus je možné využiť na rezerváciu ubytovania počas celého roka. To je absolútne plus, pretože peniaze môžu byť použité, nebudú visieť na účte len pre krásu.

Takže ideme ďalej. Po kliknutí na odkaz a prijatí bonusu, systém stránok ponúka prihlásenie. Je veľmi výhodné, že to môžete urobiť prostredníctvom účtu Google alebo Facebook, to znamená, že si nebudete musieť pamätať nové heslo a prihlasovacie údaje. Ak je užívateľ chytený, ktorý nesedí na sociálnych sieťach, bude sa môcť zaregistrovať aj prostredníctvom e-mailu.

Po registrácii musí byť účet potvrdený, teraz vysvetlíme, ako to urobiť.

Overenie účtu

Služba Airbnb (nájomné bývanie) má svoje vlastné pravidlá, podľa ktorých sa vyžaduje potvrdenie účtu. Ako to urobiť? Tu je stručný návod.

Na stránke musíte nájsť riadok „Upraviť profil“. Kliknutím na ňu sa dostanete na riadok „Dôvera a potvrdenie“. Čo sa považuje za potvrdenie?

 1. Telefónne číslo To má zabezpečiť, že je vhodné komunikovať v čase rezervácie. Môžete byť nielen hosťom, ale aj hostiteľom a ľudia sa stretnú úplne inak, niekto nebude zastavený na diaľku a ceny za telefónne spojenie.
 2. E-mail. Na potvrdenú adresu prichádzajú nielen správy, ale aj oznámenia, ktoré sú veľmi pohodlné.
 3. Sociálne siete. Už sme povedali, že sa môžete pripojiť k sociálnej sieti do Airbnb (nájomné bývanie), ale ak ju nechcete alebo nechcete, nemusíte to robiť.
 4. Hodnotenie. V dnešnej dobe ľudia nič nekupujú a nevyužívajú služby bez recenzií. Čím lepšie sa teda budete správať ako hosť alebo plniť povinnosti hostiteľa, tým viac pozitívnych názorov zostane na vás. To tiež zvyšuje dôveru.
 5. Fotky. Aby sa zabránilo problémom po transakcii, majitelia domov, aby profesionálne streľba bytu alebo domu. Tieto fotografie najpresnejšie vyjadrujú stav bývania a jeho rozmery.

Ak chcete získať dôveru k službe, musíte dostať označenie „Potvrdený profil“. Pozerá sa na to, že ostatní používatelia budú hodnotiť vašu stránku ako potenciálne možnú. Nič viac ako profil naplnený láka turistov, a ak tiež poviete niečo o sebe, potom sa hosť alebo nájomca stane pre Vás aj príjemnou spoločnosťou na odpočinok.

Prečo potrebujete potvrdenie

Nielen hostia si vyberajú bývanie veľmi starostlivo. Samotní majitelia bytov a domov niekedy starostlivo študujú formy všetkých hostí a majú množstvo svojich požiadaviek. A tento princíp funguje - čím viac o ňom viete, tým je vaša transakcia pravdepodobnejšia. Na potvrdenie žiadosti má prenajímateľ dni, a preto by profil žiadateľa mal byť čo najinformatívnejší.

Ďalším dôležitým bodom je, že služba Airbnb (nájomné byty) poskytuje záruku pre obe strany. Majiteľovi nehnuteľnosti bude vždy odškodnená škoda spôsobená hosťami a hosť si môže byť istý, že apartmán bude zodpovedať opisu. Všetko znie skvele, ale je tu podmienka. Ak chcete získať všetky tieto buchty, je potrebné riešiť finančné otázky prostredníctvom služby.

Mimochodom, ak si náhle prinesiete niekoľko profilov pre seba, administrácia stránky vás môže zablokovať na celý život. Je to spôsobené tým, že pracovníci lokality pochybujú o poctivosti a poctivosti viacerých stránok, a preto sa snažia vyhnúť sa ich prejavu na službe všetkými možnými spôsobmi.

Výber a rezervácia ubytovania

Keď je registrácia úspešne prekonaná, je čas urobiť to, čo je stránka určená - vyhľadať byt a rezervovať. Aby sme to uľahčili, založili sme Airbnb v ruštine. Mena môže tiež vybrať tú, ktorá je najvhodnejšia. Ak chcete prispôsobiť službu pre seba, musíte prejsť na koniec stránky.

Ako nájsť bývanie? Vo vyhľadávacom riadku služby napíšeme krajinu, v ktorej je potrebné prenajať si dom, dátum vyrovnania a počet hostí. Po kliknutí na tlačidlo "Hľadať" systém začne hľadať vhodné možnosti. Mimochodom, ak chcete, deti mladšie ako šesť rokov nemusia byť uvedené.

Pod vyhľadávacím panelom sú možnosti bývania, ktoré si môžete prenajať na Airbnb. Ak existujú špeciálne položky, potom v ľavom hornom rohu môžete nájsť filter, kvôli ktorému sú nakonfigurované ďalšie parametre.

Aplikácia obsahuje aj mapu, ktorá je veľmi výhodná, pretože ponuky nájdete v určitej časti mesta alebo dokonca na konkrétnej ulici. Na mape môžete vidieť približné náklady na prenájom v rôznych mestských oblastiach.

Dôležité body

V Rusku Airbnb získava hybnú silu, takže nie každý vie, ako s ním pracovať a v dôsledku toho nedostane to, čo chce. Ako sa tomu vyhnúť? Pozorne sa pozrite na všetky filtre a vyberte ten správny. Poďme na to.

Druh ubytovania je iný. Služba napríklad ponúka prenájom domu alebo bytu ako celku a býva s majiteľom. Posledná možnosť zahŕňa samostatný priestor na bývanie. Môžete si prenajať miesto v spoločenskej miestnosti s majiteľom alebo inými turistami - to je najekonomickejší spôsob.

Cena je tiež nakonfigurovaná v službe. Cestovateľ jednoducho uvedie rozsah a stránka už vypočíta priemernú cenu a ponúkne možnosti. Na čom závisia náklady? Je spravidla ovplyvnená umiestnením obytného priestoru, typu bytu alebo domu a samozrejme sezónnosťou. Populárne možnosti sa rýchlo rozoberajú, takže by ste sa mali starať vopred. Ale stále existuje spôsob, ako ušetriť.

Napríklad nové možnosti bez recenzií sú vystavené za nižšiu cenu, pretože majitelia musia získať dôveru cestujúcich. Na jednej strane je desivé dávať peniaze za mačku v sáčku, ale na druhej strane - môžete získať luxusné apartmány za výhodnú cenu. Po určitom čase sa objavia recenzie a náklady budú skákať päťkrát.

Všetky ostatné požiadavky - dostupnosť internetu, počet kúpeľní, spální a ďalších vecí - môžete zadať kliknutím na "Filtre" a zaškrtnutím požadovanej. Ako vidíte, podpora Airbnb pre všetko.

Okres mesta si môže nielen vybrať, ale aj prečítať odporúčania na mieste sám o sebe. Zlou správou je, že v podstate existujú veľké mestá ako Paríž, Londýn, Tokio, ale napriek tomu je to lepšie ako nič. Takáto funkcia je tiež užitočná pre tých, ktorí cestujú prvýkrát a nie sú orientovaní v meste.

Okamžitá rezervácia

Čo to znamená? Ak chcete rezervovať ubytovanie s touto značkou, nemusíte čakať, kým vás majiteľ schváli. Peniaze sa účtujú na ťarchu účtu v čase potvrdenia rezervácie. Jediné, čo zostáva, je dohodnúť sa s majiteľom na prevode kľúčov.

Ukazuje sa teda, že rezervácia na Airbnb môže byť veľmi príjemná a rýchla, stačí si vybrať tú správnu reklamu.

Zľavy a recenzie na služby

Zľavy na Airbnb dosť veľa. Napríklad prenájom domu na sedem alebo osem dní bude o niečo lacnejší ako päť. A existuje mnoho takýchto prípadov, stačí sa pozrieť.

Pokiaľ ide o recenzie, potom si ich nevyhnutne prečítajte. Koniec koncov, je od nich jasné, že bývajú viac ako najprofesionálnejšie fotografie. Venujte pozornosť potrebe dodatočných životných podmienok, opisu bývania. Niektorí majitelia si účtujú príplatok pre neskorých hostí. Samozrejme, to všetko je uvedené v podmienkach prenájmu, ale ak je cestujúci nepozorný alebo lenivý, potom jednoducho nečítal, čo znamená, že do konca dovolenky dostane nepríjemné prekvapenie.

Životné podmienky predtým neplánovaných hostí sú tiež zapísané v popise, takže nemusíte byť leniví a čítať.

Zrušiť rezerváciu

Okrem zliav na Airbnb a podmienok musíte poznať aj pravidlá pre rezerváciu. Ak ste stále neistí, že pôjdete, potom si pozrite byt s flexibilnými podmienkami rezervácie. Aby ste neboli zmätení, povieme vám o podmienkach zrušenia.

 1. Flexibilné. Ak osoba zruší rezerváciu jeden deň pred príchodom, majiteľ vráti všetky peniaze.
 2. Prísny. Vrátená je iba polovica sumy, ktorá podlieha zrušeniu týždeň pred príchodom.
 3. Mierne. Majiteľ vráti plnú sumu, ale o zmene plánov je potrebné informovať do piatich dní.
 4. Super prísne 30 dní. Ide o vrátenie polovice platby v prípade odmietnutia 30 dní pred príchodom.
 5. Super prísne 60 dní. Podstata podmienok je rovnaká ako v predchádzajúcom odseku.
 6. Dlhodobo. Ak ste si rezervovali ubytovanie na viac ako jeden mesiac, potom v prípade storna dostanete mesačnú zálohovú platbu. Je pravda, že to bude len v prípade varovania majiteľov domov na 30 dní.

Vzhľadom k tomu, Rusi doteraz zvládli Airbnb, nedorozumenia často vznikajú z dôvodu výšky návratu. Aby ste tomu predišli, nezabudnite: poplatok za upratovanie a servisný poplatok sa nevracajú za žiadnych podmienok storna.

Aký je poplatok za upratovanie? Majitelia európskych apartmánov často zvyšujú náklady na prenájom upratovacieho poplatku. Výška sa pohybuje od 10 do 30 dolárov a závisí od želania vlastníka. Ak chcete vybrať najlepšiu možnosť, musíte si prečítať podmienky prenájmu správne, inak vaše náklady zvýšia mnohokrát.

Okrem toho, že požičovňa irbnb ponúka mnoho zliav, niektorí majitelia tiež pridávajú zľavu na rezerváciu. Toto by sa malo podrobne prečítať v pravidlách.

Ako zaplatiť rezerváciu

Služba obsahuje veľa vecí: zľavy, promo kódy, kupóny Airbnb. Ale hlavnou výhodou je rezervácia bývania, len nie každý chápe, ako platiť za rezerváciu.

Po výbere bytu je čas zaplatiť. A tu sú dve možnosti:

 1. Okamžitá rezervácia. V tomto prípade sa peniaze okamžite vyberú z karty.
 2. Bežná rezervácia. V takejto situácii musíte najprv poslať požiadavku prenajímateľovi a až po potvrdení peňazí z karty budú odstránené.

Čo napísať do žiadosti? Ak si chcete prenajať ubytovanie na Airbnb, musíte uviesť v liste majiteľovi, keď jazdíte koľko ľudí. Okrem toho, v rovnakom liste, môžete sa pýtať na to, čo záujmy, napríklad, tam je internet v dome, parkovanie zdarma v blízkosti a tak ďalej.

Je dôležité si uvedomiť, že nie je možné zaslať niekoľko žiadostí, pretože po potvrdení sa peniaze vyberú z vašej karty, čo znamená, že v prípade opakovaných žiadostí budete niekoľkokrát platiť za rezerváciu.

Pokiaľ ide o jazyk, izby Airbnb sú službou v anglickom jazyku v tom zmysle, že je tam väčšina Európanov. Z tohto dôvodu je požiadavka najlepšie odoslaná v angličtine. Ak to neviete, nenechajte sa ponáhľať, pretože každý prekladateľ sa s týmto listom vyrovná, či už je to Yandex alebo Google. Nemyslite si na neznalosť jazyka, pretože je možné, že ani druhá strana to nepozná.

Pri rezervácii apartmánov pre niekoľko osôb nezabudnite uviesť ich počet.

Teraz, pokiaľ ide o vypĺňanie fakturačných informácií. Airbnb v Moskve a na celom svete má rovnaké stĺpce pre platby. Čo robiť? Vyberte si, čo bude vyplatené prostredníctvom: bankovej karty alebo PayPal. Ďalej musíte vyplniť fakturačnú adresu. Tu nie je potrebné písať adresu, stačia skutočné súradnice.

premena

Ak si chcete rezervovať apartmán na Airbnb, bolo to čo najjednoduchšie, musíte si vybrať tú správnu menu. Musíte vybrať tú, ktorá zodpovedá vašej bankovej karte, s ktorou dôjde k platbe. Ak sa tak nestalo, samotná stránka prevedie platbu a nie skutočnosť, že sa vám výsledok páči. Toto je obzvlášť zreteľné pri veľkých množstvách.

Hneď ako prenajímateľ rezerváciu schváli, pošle sa SMS na žiadateľa a pošle sa e-mail. Ten obsahuje telefónne číslo majiteľa a presnú adresu bytu. Je pozoruhodné, že pred platbou tieto informácie nie sú hosťovi k dispozícii.

Po doručení všetkých správ môžeme predpokladať, že ubytovanie na Airbnb bolo nájdené a bude na vás čakať. Akékoľvek otázky, ktoré môžu vzniknúť, možno teraz prerokovať priamo s majiteľom bytov.

Prenájom bytov na Airbnb: výhody a nevýhody

Aby sme pochopili, aká spoľahlivá je služba, zhrnieme to. Takže, čo je ziskové nájomné prostredníctvom služby?

 1. Ide o najkomplexnejší servis s bývaním po celom svete. Všetky fotografie a recenzie sú skutočné, čo je veľmi dôležité. Cestujúci často chodia niekde niekde prvýkrát a majú malú predstavu o tom, čo ich čaká.
 2. Ceny. Prenájom na mieste bude mnohokrát lacnejší ako bývanie aj v lacných hoteloch. Plus je kuchyňa, to znamená, že môžete ušetriť na jedle.
 3. Spoľahlivosť. Finančné transakcie prechádzajú službou, čo znamená, že podvod je vylúčený a peniaze dosahujú svoj cieľ. Aj v prípade, že chcete zrušiť rezerváciu, finančné prostriedky budú vrátené. V situáciách, keď je na vine vlastník nehnuteľnosti, nestratíte nič, pretože problém bude odstránený a budú poskytnuté nové byty.
 4. Jednoduchosť. Zdá sa, že stránka je príliš komplikovaná, v skutočnosti je všetko jasné a zrozumiteľné. Pre užívateľov, nonstop podpora pracuje so zamestnancami, ktorí hovoria po rusky. Áno, a samotná stránka môže byť v nastaveniach preložená do ruštiny.
 5. Úplné ponorenie. Ak žijete v byte s majiteľom alebo len komunikujete s miestnym obyvateľstvom, získate neoceniteľný zážitok a sprievodcu. Je to tiež dobrý spôsob, ako precvičiť svoj jazyk.
 6. Potvrdenie rezervácie. Nie je žiadnym tajomstvom, že zahraničné konzuláty vyžadujú potvrdenie vašej rezervácie. Príjmy zo služby sú teda prijímané na konzulátoch bez akýchkoľvek ďalších dokumentov.

Znie to, všetko je viac než dobré, nie? Ale čo minusy? Zvážte ich.

 1. Útvar Komisie. To sa rovná 15% a je zrušené pre každú rezerváciu. Ale neberte to pre obrovskú nevýhodu, pretože každá služba alebo webová stránka potrebuje financovanie.
 2. Plná platba vopred. Uskutočňuje sa za účelom ochrany vlastníkov bytov alebo domov - a to je tiež možné pochopiť.
 3. Ľudský faktor. Majiteľ apartmánu môže zrušiť rezerváciu aj deň pred príchodom turistu a má právo tak urobiť. Samozrejme, peniaze sa vrátia žiadateľovi, ale zároveň sa nervové bunky neobnovia.
 4. Prísne storno podmienky. Zvyčajne si majitelia vyberajú viac lojálnych podmienok, ale sú aj tí, ktorí bojujú na maximum. Súhlasím, že nie je tak príjemné stratiť polovicu sumy, pretože osoba môže zrušiť rezerváciu z rôznych dôvodov.
 5. Nová osoba v službe. Niekedy prijímajúca strana môže odmietnuť rezerváciu jednoducho preto, že profil nemá recenzie a informácie. Je to preto, že ľudia sa boja podvodníkov a snažia sa chrániť.

Dobré pre používateľov

S cieľom prilákať ľudí, služba poskytuje veľa zliav. Pozrime sa na tie:

 1. Kupón Airbnb pre prvú rezerváciu. Dostávajú sa iba noví používatelia. Mimochodom, od roku 2016 sa podmienky pre ustanovenie trochu zmenili, ale viac o tom neskôr.
 2. Zľava pre užívateľov, ktorí sú už dlho na stránke. Robí asi 11 dolárov.
 3. Zľava na pozvanie priateľa. Suma je pomerne pôsobivá - 100 USD.
 4. Firemní zákazníci dostávajú zľavu 50 USD.
 5. Sezónne kupóny. Ich výška sa môže líšiť aj pre obyvateľov rôznych krajín.
 6. Darčekový certifikát. Daný za pomoc alebo službu.

Hovorme teda o každom bonuse zvlášť. Kupón pre prvú rezerváciu dostane aktívny nový užívateľ, ktorý sa zaregistroval pozvánkou. Ak sa zaregistrujete bez pozvania, nečakajte zľavu. Ale hneď po registrácii s pozvaním, $ 20 príde na bonusový účet. Môžu byť použité na rezerváciu bytov. Kupón je možné použiť do 12 mesiacov od prijatia. Druhou podmienkou je výška rezervácie. Pre aktiváciu zľavy musí byť rezervácia najmenej 78 USD.

Je dôležité, aby kupón pre prvú rezerváciu mohol byť použitý len raz, neskladá sa s inými zľavami a certifikátmi, aj po zrušení rezervácie sa kupón považuje za strávený, nemôže zaplatiť za upratovanie bytu.

Rezervácie a zľavy

Už sme uviedli vyššie, stránky sa neustále vyvíja nové bonusy, zľavy, propagačné kódy Airbnb, ale postup pre použitie ešte nebol opísaný. A to bude robiť. Takže ste našli ubytovanie za podmienených 110 dolárov na 4 noci, ako funguje zľava? Od sumy rezervácie okamžite odpočítala. Teraz môžete kliknúť na tlačidlo "Vyžiadať rezerváciu". Potom sa všetko deje v obvyklom scenári.

Čo keď je moja rezervácia nižšia ako 78 dolárov? Nič, zľava zostáva na mieste, môžete ju použiť inokedy.

Pozvite priateľov

Ihneď po registrácii do služby sa stanete členom systému, čo znamená, že môžete pozvať svojich známych a priateľov. To je prospešné pre obe strany, pretože priatelia tiež dostanú zľavu 20 dolárov, nehovoriac o vás. Tak, ako zarobiť 100 dolárov?

 1. Ak si pozvaný priateľ prenajal dom, potom vám bude pripísaných 20 USD.
 2. Keď priateľ, ktorý sa zaregistroval pozvánkou, odovzdal svoj domov, dostanete 87 USD.

Všetky nazbierané bonusy sú viditeľné vo vašom účte, sú zhrnuté. Každý bonus pre pozvaného priateľa je jednorazový, kupón je platný jeden rok. Maximálna zľava na nájomné bývanie je 5 tisíc dolárov. Mimochodom, so sezónnymi zľavami bonusy nie sú kumulatívne. Kupón sa považuje za použitý, ak zrušíte rezerváciu alebo urobíte prenájom na viac ako 78 USD.

Všetko o promo kódoch

Ak zadáte určitú kombináciu písmen a čísel, môžete získať zľavu na nájomné bývanie na 11 dolárov.

Aké sú propagačné kódy na Airbnb?

 1. POLOGNE2015. Pôsobí nielen v Európe, ale aj v Rusku, na Ukrajine, v Bielorusku, v pobaltských štátoch, v Poľsku.
 2. CROATIE2015. Pracuje na území Chorvátska, Európy, Bieloruska, Ukrajiny.
 3. MAROC2015. Kanárske a marocké.
 4. SARDAIGNE2015. Pôsobí aj na Kanárskych ostrovoch av Maroku.
 5. NORVEGE2015. Pracuje v balkánskych krajinách, Nórsku, Fínsku, Grécku, Estónsku.
 6. MALTE2015. Zahŕňa Grécko, Turecko, Maltu a Balkán.

Typicky, tieto propagačné kódy používajú tí, ktorí potrebujú stráviť noc len raz. Ak si vyberiete tú správnu možnosť, bývanie môže stáť len jeden dolár.

Ak je so zľavami všetko jasné, pristúpime k analýze určitých situácií.

Pre firemných používateľov

Toto je relatívne nová možnosť na webe, teraz si získava na popularite. Aká je jeho podstata? Zľavy pre korporátnych klientov sú 50 dolárov, zatiaľ čo pre stálych zákazníkov - iba 20. Okrem toho neexistuje žiadne obmedzenie na rezervácie, ktoré, ako vidíte, je tiež veľmi pekné.

Ako získať takúto zľavu? Používateľ musí mať firemný e-mail. Môžete ho získať v práci alebo sa zaregistrovať. Toto funguje len v prípade bloggerov alebo vlastníkov stránok.

Ak je firemná pošta, potom pri vstupe na účet musíte vybrať položku "Služobné cesty", kde je zadaná e-mailová adresa. Na tento odkaz bude odoslaný e-mail. Na to musíte ísť na aktiváciu. Teraz môžete nájsť najlacnejšie ubytovanie a rezervovať.

Pred platením skontrolujte, či je uvedená služobná cesta. Po dokončení všetkých položiek zostáva len čakať na list s uvedením zľavy a používať ho počas celého roka.

Prevod peňazí prostredníctvom služby

Čo ak prenajímateľ chce dostať peniaze obídením systému? Сразу надо оговорить, что вы не согласны. Хотя желание и понятное, ведь владельцы недвижимости тоже платят проценты сайту, но помните, что в случае конфликтной ситуации обратиться в службу поддержки вы уже не сможете. Вы, конечно, можете рискнуть, но оправдано ли это?

Ожидание и реальность

Как быть в ситуации, когда фотографии и описание так и остались на сайте, а приехали вы в совершенно другое жилье? Если так случилось, то надо немедленно связаться со службой поддержки Airbnb. Вас попросят оставить претензию, что и нужно сделать. Выбор за вами, где это сделать: непосредственно на сайте, по телефону, в социальной сети.

Как только претензия будет получена, начнется разбирательство.

Где не работает сервис

Теперь можно снять жилье и на Кубе, но все-таки существует несколько стран или мест, куда попасть через сайт не получится. К ним относится Сирия и Ирак, КНДР и Крым. Последний был внесен из-за санкций со стороны США.

Обязательны ли отзывы

Это, пожалуй, самый часто задаваемый вопрос. Сайт дает две недели с момента выселения, чтобы человек оставил отзыв. Вы, конечно, можете этого и не делать, но тогда на вашей странице не будет видно отзыва от владельцев жилья. А как вы уже поняли, отзывы на этом сервисе играют первостепенную роль.

Да и разве вам не хочется помочь другим путешественникам, ведь вы выбирали свое жилье, опираясь на чье-то мнение? Может, кто-то будет ориентироваться по вашему отзыву.

Ну и самым весомым аргументом станет получение скидок и различных плюшек от сайта.

záver

Как видите, бронирование на Airbnb — дело не такое уж и сложное. Залог успеха — внимательность и осторожность. Помните, что чем меньше внушает человек доверия, тем больше вероятность обмана.

Проводите все операции через сервис, тогда и проблем с возвращением денег не возникнет. Будьте приятным гостем или радушным хозяином, ведь в любом случае это колоссальный опыт, который не заменить ничем.