Samsung Galaxy A7: recenzie. "Samsung A7": popis, špecifikácie, fotografie

Anonim

Smartphone "Samsung A7" je jasným predstaviteľom linky A, ktorá získala veľký displej, tenké kovové puzdro a dobré technické vlastnosti. Gadget nespadá do kategórie TOP zariadení kvôli nedostatočne pôsobivým indikátorom „hardvéru“, ale oprávnene dostáva titul štýlového stredného roľníka.

vzhľad

Pozitívna spätná väzba "Samsung A7" bola spôsobená predovšetkým atraktívnym telom z kovu. Malý estetický mínus bol materiál, ktorý zakryl kovovú základňu, pretože povrch smartfónu sa cítil ako obyčajný plast. Existujú nasledujúce možnosti farieb "Samsung A7": zlato, striebro, biela, tyrkysová, čierna a ružová. Prípad nie je možné otvoriť, takže používatelia nebudú môcť samostatne vymeniť batériu.

Viac ako 70 percent predného panelu Samsung Galaxy A7 je veľká obrazovka. Nad ním sú pohybové senzory a svetelný indikátor, predná kamera a reproduktor pre konverzácie. Pod obrazovkou sú tri hlavné ovládacie klávesy: jeden fyzický a dva dotykové.

Na ľavej strane prístroja je objemová kolíska, vpravo je tlačidlo na zapnutie a vypnutie prístroja, ako aj dva konektory pre rôzne karty skryté špeciálnymi konektormi. Tie majú malý okrúhly otvor, ktorý sa otvára len špeciálnym kľúčom. Jeho strata donúti majiteľa použiť vynaliezavosť a použiť, napr. Vo všeobecnosti to môže spôsobiť určité nepríjemné pocity, pretože nechcete otvoriť uzáver nechtom. Jeden z konektorov je určený výhradne pre SIM kartu, druhý prijíma SIM karty a pamäťové karty, čo je ďalšou nevýhodou. Súčasné použitie dvoch SIM kariet a pamäťovej karty na Samsung Galaxy A7 je fyzicky nemožné, takže si musíte vybrať, čo je dôležitejšie - schopnosť využívať služby dvoch operátorov súčasne alebo rozšíriť pamäť smartfónu.

V spodnej časti modelu vývojári prispôsobili mikrofón, 3, 5 mm konektor pre mikrofón a konektor micro USB. Horná časť je obmedzená na druhý mikrofón. Na zadnej strane zariadenia je hlavný fotoaparát, blesk LED a hudobný reproduktor.

Celkové rozmery zariadenia: 151 x 76, 2 x 6, 3 mm, hmotnosť - 141 gramov. Tieto údaje naznačujú pohodlné používanie zariadenia, ktoré je vhodné uložiť do vrecka alebo tašky, takže "A7" je ideálny pre mužov aj ženy.

zobraziť

Tiež pozitívnu spätnú väzbu Samsung A7 zaslúžil vďaka vynikajúcej veľkosti displeja 5, 5 palca. V procese jeho tvorby bola použitá technológia Super AMOLED, ktorá umožňuje dosiahnuť obraz najvyššej kvality. Okrem pokročilej matice, rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov FHD je zodpovedný za úžasný obraz.

Farebné prevedenie smartfónu ukazuje jasné a sýte farby. V nastaveniach jasu môžete nastaviť obraz: od nasýtených po prirodzené odtiene. Dobré pozorovacie uhly sú tiež pôsobivé: pri pohľade zboku sa informácie zobrazujú celkom normálne, ale písmo nie je skreslené. Farbenie nevybledne na priamom slnečnom svetle, preto užívatelia nebudú mať žiadne problémy s používaním zariadenia za jasného počasia.

"Samsung A7", ktorého vlastnosti sú úžasné, vám umožní vychutnať si obraz úplne spustením videa, filmu alebo kvalitnej hry. Obraz vás prekvapí svojím realizmom. Je obzvlášť zaujímavé sledovať, čo sa deje v 3D hrách: podrobný nákres grafiky, svetlých farieb, trojrozmerných modelov a pôsobivých špeciálnych efektov im nedovolí dlhšiu dobu opustiť obrazovku.

Technické špecifikácie

Pokiaľ ide o "železo", potom smartphone vyzerá celkom slušne. Na palube zariadenia je osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 615: 4 jadrá pracujú s frekvenciou 1500 MHz a 4 - frekvencia 1000 MHz. Pod procesorom sú nainštalované 2 GB pamäte RAM, čo umožňuje rýchle spracovanie informácií. Ako video procesor bol zvolený model Mali-T628 MP6, ktorý svojou prácou odviedol vynikajúcu prácu. Ukladanie dát poskytuje 16 GB pamäte na pevnom disku, rozširuje sa o pamäťové karty MicroSD až na 64 GB. Modul gadget funguje na platforme Android 4.4.4. Medzi komunikačné možnosti patrí Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, USB 2.0, technológia NFC a podpora sietí LTE.

Technická zložka „Samsung A7“ (inštrukcia prichádza so zariadením) nespôsobuje žiadne sťažnosti: smartphone je pomerne rýchly, má dobré výsledky pri testovaní v programe AnTuTu, podporuje multitasking a nespomaluje. Bohužiaľ, bez ohľadu na to, aké pôsobivé je „železo“, horné zariadenie sa nedá porovnať s modelmi z kategórie. Test je v tom istom AnTuTu a zanecháva "A7" za významnejšími a drahšími konkurentmi. Ale táto skutočnosť by nemala byť veľmi depresívna, pretože zariadenie kladie väčší dôraz na obrazový komponent a je prezentované primárne ako štýlové a módne zariadenie, a nie ako superproduktívny prenosný počítač. Ale aj napriek nie veľmi pokročilé plnkou, tam sú takmer žiadne prípady, kedy Samsung A7 visí, takže je celkom možné používať toto zariadenie ako plnohodnotný vreckový počítač.

kamera

"Samsung A7", ktorého cena je spôsobená nielen štýlovým telom a jasným displejom, má tiež dobrú optiku. Hlavný fotoaparát je schopný fotografovať s rozlíšením 13 megapixelov v širokouhlom formáte. Toto je pekná vlastnosť, pretože táto možnosť vám umožňuje odfotiť napríklad veľkú spoločnosť, pričom môžete zachytiť maximálnu vzdialenosť. Za denného svetla, obrázky vyjdú skvele. Môžu byť plne nasadené na veľkej obrazovke, napríklad na monitore alebo televízore: zrnitosť je takmer neprítomná a vďaka takmer dokonalej reprodukcii farieb fotografie vyzerajú veľmi dobre.

Snímky zhotovené v noci alebo v tmavej miestnosti sú oveľa horšie. Napriek tomu to nie je "telefón s fotoaparátom", a blesk je tu len LED žiarovka, ktorá nie je schopná vykonávať plné podsvietenie. Nemôžete však povedať, že na tmavých fotografiách vyjdú veľmi zle. Odporúča sa však dávať prednosť dennému fotografovaniu alebo fotografovať v interiéri s množstvom svetla.

Predná kamera je schopná fotografovať iba v rozlíšení 5 megapixelov, ale sú tiež získané v širokom formáte a ich kvalita je o niečo horšia ako u fotografií zhotovených na hlavnom fotoaparáte.

Vývojári nainštalovali mnoho zaujímavých a rôznych funkcií, čo umožňuje dosiahnuť zaujímavé efekty. Medzi možnosti sú nasledovné: "Noc", "Gif animácia", "Panorama", "Zmena rozlíšenia", "Auto-selfie" a mnoho ďalšieho. Ak si vezmete fotografiu seba, bude to bez toho, aby ste museli stlačiť ľubovoľné klávesy: stačí nastaviť automatický režim selfie, držať telefón pri hlave a fotoaparát nasníma obrázok. Môžete prispôsobiť hlasový režim, ktorý je tiež veľmi výhodnou funkciou, pretože počas samočinného snímania nie je veľmi pohodlné stlačiť ľubovoľné klávesy na smartfóne alebo jeho obrazovke.

Stojí za to povedať pár slov o natáčaní videa v modeli Samsung A7. Kamera má pozoruhodné rozlíšenie 1920 x 1080 a frekvenciu 30 snímok za sekundu. Treba poznamenať, že aj keď video vychádza veľmi jasné a jasné, matica je implementovaná nedokonale. Vyskytujú sa tiež problémy s automatickým zaostrovaním. Automatizácia je veľmi zle konfigurovaná z vzdialených objektov na blízke, takže musíte obraz stabilizovať dotykom.

znieť

Aj keď reproduktor vyzerá dosť malý, dáva zvuk dosť hlasný. Prichádzajúce hovory, melódie v prehrávači alebo videá vo filmoch znejú hlasno a jasne. Ale tradičný problém reproduktorov umiestnených na zadnej strane smartfónov zostáva dodnes: ak zariadenie leží na akomkoľvek povrchu, potom sa zvuková diera zmáčkne, takže melódia sa stane niekoľkokrát tichšou - toto je riziko, že chýba dôležitý hovor. Smartphone je schopný nahradiť mp3 prehrávač: ak si kúpite dobré slúchadlá, zvuk bude veľmi kvalitný. Medzi možnosťami sú automatické a manuálne nastavenie ekvalizéra, nastavenie basov, vytvorenie zoznamu skladieb a ďalšie. Používanie náhlavnej súpravy, hranie hier alebo sledovanie filmov sa stáva oveľa zaujímavejším vďaka špeciálnym efektom, ktoré vám umožnia dosiahnuť atraktívnejší a realistickejší zvuk.

aplikácie

K dnešnému dňu nie je toľko softvéru, ktorý by nemohol zvládnuť "hardvér" takéhoto zariadenia ako "Samsung A7". Prieskum ukázal, že systém funguje veľmi dobre s mnohými náročnými aplikáciami a pokročilými hračkami.

Cestovanie na internete prinesie milovníkom svetovej siete skutočné potešenie. Stránky sa spracúvajú veľmi rýchlo a nebudú žiadne problémy so sťahovaním obsahu alebo vyhľadávaním satelitov pre navigátor GPS.

hra

Vďaka pokročilým technológiám prenosu obrazu, dobrému rozlíšeniu a veľkým veľkostiam displeja je čas strávený hraním hier na A7 ešte príjemnejší. Vyplnenie modelu predstavuje najkomplexnejšie a najnáročnejšie hračky. Živý obraz a realistické zvukové efekty, ktoré možno dosiahnuť pomocou kvalitných slúchadiel, robia z každej hry vzrušujúce dobrodružstvo.

batérie

Batéria pre zariadenie je nastavená pomerne skromne, len 2600 mAh. To je príliš málo pre Samsung A7: obrazovka a vlastnosti systému sú celkom slušné, takže batéria by mala byť zápas pre to. Ako už bolo spomenuté, batériu nebude fungovať. S miernym používaním bude smartphone „žiť“ približne dva dni. Zníženie jasu môže toto obdobie mierne zvýšiť.

Na predĺženie prevádzkovej doby je telefón vybavený funkciou úsporného režimu. Keď je aktivovaná, svetlá paleta obrazovky sa stane neodpisom šedých odtieňov, čo vám umožní rozšíriť autonómnu prácu. Napriek tomu pre takéto zariadenie potrebuje batéria menej ako 3000 mAh. Prirodzene, intenzívne používanie aplikácií, aktívne sledovanie videa a hry s maximálnym jasom budú „jesť“ batériu veľmi rýchlo. Vývojári tvrdia, že životnosť zariadenia pri spustení videa s maximálnym zvukom je 9 hodín. V skutočnosti, toto číslo je o niečo menej - asi 8 hodín.

záver

Pred nami je štýlové zariadenie v kovovom puzdre s veľkým, vysoko kvalitným displejom, dobrou optikou a dôstojnými technickými prvkami. Vďaka vynikajúcemu dizajnu je prístroj vhodný na prenášanie so sebou a možnosti farebného dizajnu umožňujú každému vybrať si zariadenie podľa chuti. Môžete tiež získať skvelý prípad pre Samsung A7. Okrem elegantného vzhľadu som bol spokojný s veľmi kvalitným displejom modelu, ktorý mal úžasný obraz. Kamera sa tiež ukázala ako celkom dobrá, iba operácia automatického zaostrenia necháva veľa na želanie. Špecifikácie sa stali o niečo lepšie, ak porovnáme "Samsung A5" a "A7". Teraz môžu používatelia pristupovať k ešte kvalitnejším hrám a pokročilému softvéru.

Z minusov vyberieme slabú batériu, rovnaké nestabilné automatické zaostrovanie a neschopnosť spúšťať súčasne 2 SIM karty a pamäťovú kartu.

"Samsung A7", ktorého cena začína od približne 22 000 rubľov, sa ukázal byť elegantným, mierne výkonným zariadením s veľkým jasným displejom. Samozrejme, na trhu v telefóne je veľa konkurentov v podobnej cenovej kategórii, na ktorú by ste mali venovať pozornosť, ale „A7“ je pre nich veľmi hodnotným súperom.

Hodnotenie. Samsung A7: Klady a zápory

Dizajn zariadenia zaujal väčšinu používateľov. Páčilo sa im rôzne farby puzdra, štýl a malá hrúbka. Je vhodné mať so sebou smartfón, a hoci to vyzerá dosť veľké, prístroj je vhodný aj pre ženské publikum. Je tiež ľahké vyzdvihnúť prípad pre Samsung A7.

Používatelia, ktorí požadujú hardvér, nemali najlepší výkon, pokiaľ ide o výkon. Veria, že smartphone nie je jednoznačne určený pre pokročilé hry a aplikácie. Rýchlosť spracovania informácií je tiež veľmi žiadúca - chyba je slabý procesor a len 2 GB pamäte RAM.

Ostatní používatelia tvrdia opak: všetko, čo je dané, beží perfektne. Bolo tiež poznamenané, že zariadenie rýchlo zachytáva satelity a funguje ako navigátor GPS.

Existujú aj ďalšie recenzie: "Samsung A7" dostal príliš slabú batériu. Režim šetrenia energie trochu opravuje situáciu. Všeobecne platí, že majitelia súhlasili s názorom, že zariadenie vyžaduje náročnejšiu batériu.

Niektorí sa domnievajú, že pomer cena / výkon nie je celkom správne stanovený. Majitelia považujú sumu za nadhodnotenú pre zariadenie, hoci ide o obrázok, ale podľa ich názoru s pomerne skromnými technickými indikátormi, ktoré neumožňujú používanie zariadenia čo najpohodlnejšie.

Vyskytol sa jeden prípad problému s hovormi: v procese vytáčania sa obrazovka vypla. Potom gadget prestal pracovať normálne a potreboval ho vymeniť.

Najviac sa mu páčila kvalitná kamera, ktorá dokáže zhotoviť skvelé snímky s hlavnou optikou aj prednou. Možnosť širokoúhlého snímania a množstvo režimov selfie zapôsobilo na mnohých milovníkov mobilných fotografií. Bol som spokojný s jasným a živým videozáznamom s dobrým spracovaním snímok. Zaznamenali sa aj ďalšie vlastnosti optiky, napríklad hlasové ovládanie.

Nasýtená obrazovka "Samsung A7", ktorej vlastnosti boli v najlepšom prípade, zaujala všetkých majiteľov. Zoradenie farieb, zorné uhly, jas - všetko, podľa užívateľov, tu je päť bodov. Pod slnečným svetlom bola dobrá práca: informácie na displeji, ak sa strácajú, sú úplne bezvýznamné a je celkom možné rozoznať.

So zvukom a hráčom nikto nemal žiadne problémy. Hlasné reproduktory: hovorené aj hudobné - dokonale reprodukujú hlasy a melódie. Prehrávač bol spokojný s veľkým množstvom funkcií a vysoko kvalitným prehrávaním skladieb cez headset.

Majitelia boli nespokojní s nasledujúcou nuanciou v Samsung A7: SIM karta s flash diskom môže pracovať len jeden, pretože konektor pre druhú SIM kartu je tiež slot pre microSD.