Nokia 5200: lacné dieťa s bohatou históriou

Anonim

V ére dominancie smartfónov sa klasické zariadenia postupne vytratili z módy. Mnohí ľudia neberú vážne staré modely telefónov, považujú ich za archaické a bezcenné. Napriek zavedeným stereotypom existuje kasta ľudí, ktorí oceňujú spoľahlivosť a jednoduchosť prístrojov, a to aj napriek moderným aplikáciám a fotoaparátom s ultra vysokým rozlíšením. Táto správa sa zameriava na jeden z modelov spoločnosti Nokia. To je dobrý telefón, ktorý sa stal obeťou času.

Trocha histórie

Spoločnosť Nokia je pre celý svet známa svojimi jedinečnými zariadeniami. Telefóny pod fínskou značkou sa začali šíriť od 90-tych rokov a majú za sebou bohatú históriu. Okolo telefónov tejto značky sa vytvoril kult. Bohužiaľ, rovnako ako mnoho iných spoločností, Nokia nemohla prežiť vojnu s Apple a jeho iPhone.

Konzervatívci dnes dávajú prednosť legendárnej značke a radi používajú starých mužov ako Nokia 5200.

Návrh zariadenia

Prípad zariadenia je vyrobený z plastu, pomerne spoľahlivý a nie príliš ľahko znečistený. Telefón je posuvník, má posuvný mechanizmus a plnohodnotnú klávesnicu QWERTY. Klávesnica poteší dizajn podobný predchádzajúcim modelom, ktorý umožňuje zadávať texty s maximálnou rýchlosťou a komfortom.

Na bočných plochách sú tlačidlá na ovládanie napájania a prehrávanie zvuku. Stlačením bočného tlačidla môžete prehrávač spustiť na pozadí.

Gadget je k dispozícii v niekoľkých farbách, medzi nimi: biela s červenou, biela s modrou a matnou čiernou. Telefón je pomerne objemný (jeho hmotnosť je 104 gramov), zatiaľ čo sa dobre hodí do ruky, zapadá do všetkých, dokonca aj tých najmenších (povedzme, škôlka) dlane.

Nokia 5200: vlastnosti, technické vybavenie

Telefón je kompaktný jazdec, ktorý beží na operačnom systéme Series 40. CSTN displej sa nachádza na prednom paneli a na zadnej strane sa nachádza miesto s okom 0, 3 megapixela. Zariadenie má skôr slabé vybavenie, ale zároveň má všetky potrebné základné funkcie: webový prehliadač pre prístup na internet, podpora sietí druhej generácie, Bluetooth, USB. Aj v telefóne Nokia 5200 bolo miesto pre batériu (objem - 760 miliampérhodín), podľa výrobcu by to malo stačiť na 280 hodín práce v pohotovostnom režime a 3 hodiny v režime hovoru.

zobraziť

Prístroj je vybavený malou obrazovkou s maticou STN a slabým rozlíšením - 128 x 160 bodov na palec. Obraz je jasne zrnitý, čo je dosť otravné, je ľahké všimnúť si každý pixel bez toho, aby ste sa na neho pozerali (po pohľade na obrazovky moderných telefónov, takýto panel nie je braný vážne). Okrem veľmi obmedzeného rozlíšenia, sklamaním slabej reprodukcie farieb, skôr nízkym jasom (ktorý je obzvlášť viditeľný na slnku) a veľmi obmedzenými uhlami pohľadu. Na smartfón sa môžete pozerať len vtedy, keď sa nachádza oproti očiam, hocijakému malému nakláňaniu povedie k úplnej strate prehľadu. Telefón si však vyberajú tí, ktorí radi počúvajú hudbu, takže sa displej rozplynie na pozadí.

kamera

Nie je o čom hovoriť. Nokia 5200 má hrozný foto modul s rozlíšením 0, 3 megapixelov. Odstráňte aspoň niečo slušné nebude úspešné, takže kamera bude mať skôr utilitárnu funkciu.

Operačný systém rozhrania

Telefón pracuje na báze operačného systému Series 40. Systém obsahuje základnú sadu funkcií. Medzi zábavné nájdete niekoľko hier, medzi nimi aj akvárium v ​​štýle „Tamogochi“ a známy „had“. Jednou z najdôležitejších súčastí zariadenia je hudobný prehrávač.

Kompletná sada

Na rozdiel od iných zariadení v sérii je telefón Nokia 5200 trochu nepozorovaný. V súprave nie je ani kábel mini-USB, bude potrebné ho zakúpiť samostatne. Som rád, že tento drôt stojí za cent. Tiež v súprave nie je žiadna pamäťová karta, používateľ má právo vybrať si.

Súprava má samozrejme slúchadlá a je celkom dobrá, ale s veľmi neštandardným portom 2, 5 mm.

Nokia 5200: recenzie, závery

Tento lacný, roztomilý prístroj prišiel ochutnať pre mnohých užívateľov. Ľudia oceňujú kompaktnosť zariadenia a jeho spoľahlivosť. Vo väčšine prípadov je názor vyjadrený ľuďmi, ktorí vlastnili zariadenie viac ako tri a štyri roky, čo hovorí o jeho „vitalite“ (to isté platí pre odpor zariadenia voči pádu). Existujú jednotlivci, ktorí ho používali na hranie hier a sledovanie videa (myšlienka stojí za to povedať, že je hlúpy, ale telefón sa s tým vyrovnal, hoci bol čo najskôr prepustený).

Ak sa v autonómii hier jasne prejavuje utrpenie, potom sa v pohotovostnom režime gadget ukáže na najlepšej strane a zostane funkčný až tri dni. Užívatelia si všimnú možnosť použitia telefónu ako flash disku.

Pointa pre potenciálneho kupujúceho je veľmi dobrý telefón, ďaleko od moderných smartfónov, ale stále pomerne vysoká kvalita a hodný pozornosti.