Kvalitné opravy zváracích strojov

Anonim

Zváranie z dobrého dôvodu je považované za jeden z hlavných technologických procesov v stavebníctve a strojárstve. Takéto široké použitie znamená, že oprava zváracích strojov sa musí vykonávať na primeranej úrovni. Každý, kto sa s touto technológiou stretol, si to dobre uvedomuje. Dnes priemysel vyrába rôzne typy zváracích strojov. Najzaslúženejší, takpovediac, sú transformátor. Oveľa neskôr sa objavili invertory a začali sa používať. Tieto zariadenia sa objavili v dôsledku vzniku nových technológií, najmä mikroelektronických.

Transformátorové zváracie stroje v ich dizajne sú jednoduché a spoľahlivé. Sú schopní pracovať po dlhú dobu a nevyžadujú špeciálne podmienky prevádzky a skladovania. Zariadenie má však veľké rozmery a hmotnosť tuhých látok. Aby sa tento kolos presunul na 200 kilogramov, je potrebné použiť špeciálne vozíky. A opravy zváracích strojov tohto typu tiež stojí veľa peňazí. To je vysvetlené skutočnosťou, že zdroj prúdu a samotný transformátor majú veľké rozmery, a teda aj náklady. Je vhodnejšie ich opraviť v špeciálne vybavených dielňach.

V tejto súvislosti treba poznamenať, že účinnosť takéhoto zariadenia nepresahuje tridsať percent. Tento ukazovateľ sa výrazne zvýšil pri nahradení odporu voči odporovému tyristoru. Bez toho, aby som sa dostal do podrobného opisu charakteristík elektrického obvodu, musím povedať, že tyristorové zariadenie je vhodnejšie používať. Aj keď oprava zváracích strojov v tomto prípade už vyžaduje znalosti elektroniky. Zároveň zostali rozmery a hmotnosť zariadenia rovnaké ako rozmery predchodcu. Ak sa porucha vyskytla v dielni alebo na stavenisku, potom ju v krátkom čase neopravujte.

To je vysvetlené tým, že je možné opraviť komplikované zariadenia len po zistení poruchy. Rovnako ako v medicíne, v prvom rade musíte urobiť diagnózu, a potom vykonávať opravy invertorových zváracích strojov. Pretože hovoríme o invertorových jednotkách, potom musím povedať, že sú to moderné zváracie zariadenia. V koncepcii sa realizovala dvojitá konverzia elektrického napätia. Táto technika výrazne zvýšila účinnosť zariadenia - až na deväťdesiat percent. Navyše, jeho rozmery sú desaťkrát menšie. Stačí povedať, že domáce spotrebiče majú hmotnosť nepresahujúcu 4 kilogramy.

Keďže menič je komplexným elektrickým a elektronickým zariadením, oprava zváracích strojov sa musí vykonávať pomocou špeciálnych stojanov a presných meracích zariadení. V tomto prípade oprava výrobku ako celku nezaberie veľa času. V praxi sa zmenšuje na výmenu chybnej jednotky za servisovateľnú. A už v laboratóriu bude táto jednotka opravená a prispôsobená príslušným parametrom. Vďaka tomuto prístupu je menič veľmi ľahko ovládateľný. Najmä je potrebné zdôrazniť, že jeho náklady sú pre širokú škálu užívateľov celkom prijateľné.