ZTE Blade A5 Pro: Špecifikácie a popis

Anonim

Na jar roku 2016 sa na predaj objavil model ZTE Blade A5 Pro (podrobnosti a recenzie nájdete v článku). Je typickým zástupcom rozpočtového segmentu. Ako už názov napovedá, tento smartphone je aktualizovaná verzia gadget Blade A5, 2015 vydanie. Hoci nie je toľko rozdielov, stali sa príjemným bonusom pre kupujúcich. Vývojári zvýšili množstvo pamäte RAM a integrovaného úložiska, zvýšili rozlíšenie hlavného fotoaparátu a nainštalovali aktuálnu verziu operačného systému. Cena tohto modelu je kriticky nízka - okolo 2500 rubľov. Čo sa skrýva v tomto smartfóne? Poďme na to.

dizajn

Vo vonkajšom dizajne tohto smartfónu nie sú žiadne funkcie. Typický "rozpočet" s plastovým puzdrom, čo dokazujú vlastnosti ZTE Blade A5 Pro. Fotografie, ktoré sú uvedené v článku dokonale demonštrujú dizajn zvolený výrobcom. Tvar smartfónu je pravouhlý s mierne zaoblenými rohmi. Bočné plochy sú rovné, bez akýchkoľvek znakov. Na pravej strane sú odvodené mechanické ovládacie klávesy - zámok zariadenia a ovládanie hlasitosti. Ten má predĺžený tvar. Priebeh týchto tlačidiel je jasný. V spodnej časti je len otvor pre mikrofón, zvyšné konektory sú umiestnené na vrchu. Ovládací panel sa skladá z dotykových tlačidiel. Dve z nich sú označené bodkami a jedna v strede je kruh.

Povrch zadného krytu je príjemný na dotyk, aj keď je vyrobený z plastu. Tu je logo spoločnosti. Nad ním je zobrazený blesk a hlavný optický modul. Malý otvor v reproduktore je v spodnej časti.

V predaji prišlo niekoľko farieb, najobľúbenejšie možnosti: čierna, zlatá a biela.

ZTE Blade A5 Pro: Špecifikácie

Po vysporiadaní sa s vlastnosťami vzhľadu, môžete začať opisovať technické vlastnosti.

  • Rozmery. Ak by to nebolo pre veľkú hrúbku (11 mm), potom by bolo možné tento prístroj bezpečne zavolať, pretože jeho šírka a výška sú 64 a 124 mm. Tento model sa nevzťahuje na ťažké závažia. Vývojári vytvorili zariadenie, ktorého hmotnosť bola iba 110 g.
  • Komunikácia. Modul gadget má dva sloty pre kartu SIM. Typ karty - „mikro“. Rádiový modul je jeden, takže "Sims" pracujú striedavo. Komunikačný dosah je štandardný. Implementovaná podpora 3G v ZTE Blade A5 Pro.
  • Charakteristika obrazovky. Zariadenie má kapacitný displej s uhlopriečkou 4 palce. Na jeho výrobu sa používa technológia TFT. Vstupný dotyk. Obrazovka podporuje viac ako 16 miliónov farieb. Prípustná schopnosť: 480 × 800 px, hustota - 233 ppi.
  • Performance. Pre výkon gadget je zodpovedný čip Spreadtrum SC7731. Na základe štyroch jadier Cortex-A7. Vyrobená technológiou 28 nm. 1300 MHz - maximálna frekvencia hodín. Koprocesor - Mali-400 MP2.
  • Platform. Na Android 5.0 Lollipop, ZTE Blade A5 Pro funguje.
  • Charakteristiky kamier. Hlavným modulom bol 5-megapixelový senzor. Chýba automatické zaostrenie, je blesk. Selfie kamera - len 0, 3 megapixelov.
  • Batérie. Batéria je odnímateľná. Chemické zloženie zodpovedá lítium-iónovej technológii. Kapacita - 1400 mAh.
  • Pamäť. Množstvo pamäte RAM priamo ovplyvňuje výkon, takže vývojári implementovali jeden gigabajt. Pre sťahovanie programov a iného softvéru je k dispozícii integrované úložisko s kapacitou 8 GB.
  • Komunikačné schopnosti. Pre prenos dát sú k dispozícii káblové (USB) a bezdrôtové (Bluetooth) metódy. Podporuje A-GPS.

recenzia

Bohužiaľ, v recenziách, vlastnosti ZTE Blade A5 Pro spôsobil najviac sťažností. Platforma, úprimne povedané, je slabá, čo sa za také nízke náklady očakáva. Nudný dizajn a nízke rozlíšenie kamier nepridali k atraktivite smartfónu. Mnohí majitelia mali tiež problémy s hovoreným rečníkom - je dosť tichý. Človek nemôže venovať pozornosť autonómii. Pri priemernom zaťažení je poplatok len na ľahký deň a ak používate internet, potom len na niekoľko hodín.