Lustre halogénové žiarovky: výkon, recenzie

Anonim

V súčasnosti sú veľmi populárne halogénové žiarovky. Takéto osvetľovacie predmety sú široko používané v moderných interiéroch a majú množstvo výhod. Aké sú vlastnosti uvažovaného osvetlenia? Čo o nich hovoria spotrebitelia? Podrobnejšie zvážte všetky tieto otázky.

Všeobecné charakteristiky

Halogénové žiarovky pre lustre sú veľmi podobné klasickým žiarovkám. Ich hlavnou črtou je to, že na výrobu výrobkov tohto typu sa používa volfrámový drôt, ktorý je skrútený do špirály.

Čo sa týka samotnej lampy, je vo forme sklenenej banky, v ktorej centrálnej časti sa nachádza žiarovkové teleso a celá jej dutina je naplnená špeciálnym plynom, ktorým je kombinácia pár jódu a brómu. Vzhľadom na zvláštnosti fungovania týchto pár vo vnútri lampy sa zvyšuje životnosť osvetľovacieho prvku.

Žiarovky halogénových žiaroviek pre lustre sa vyznačujú svojou tepelnou odolnosťou, ktorá je spôsobená prítomnosťou kremeňa v zložení materiálu, z ktorého je vyrobený. Vďaka svojej vysokej tepelnej odolnosti môžu byť lampy tohto typu vyrobené v malých rozmeroch.

Rozsah použitia

Halogénové žiarovky sa vyznačujú svojou schopnosťou veľmi jasného osvetlenia miestnosti, v ktorej sa nachádzajú. Preto sa zvyčajne používajú v zavesených podhľadoch. Takéto výrobky sú dobre kombinované s natiahnutými stropmi, dokonale sa v nich odrážajú a dávajú určitý obraz celému obrazu interiéru.

Halogénové žiarovky sa tiež často používajú na montáž do automobilových svetlometov. Svietidlá tohto typu s veľkými rozmermi sa aktívne používajú na pouličné osvetlenie.

Takáto veľká obľuba svietidiel je spôsobená nielen vysokým stupňom svetelného výkonu, ale aj odolnosťou voči kolísaniu napätia, ako aj trvanlivosť osvetľovacích prvkov.

Výhody halogénových žiaroviek

V prehľadoch halogénových žiaroviek pre lustre sa často uvádza, že tento typ svietidiel má mnoho výhod oproti podobným objektom. Medzi výhody patrí:

 • jasné osvetlenie;
 • bez dlhodobého pôsobenia zariadenia nedochádza k žiadnemu poškodzovaniu svetelného toku;
 • malá veľkosť predmetov, takže môžu byť použité ako bodové osvetlenie, ako aj na zdobenie stropov;
 • schopnosť vytvárať rôzne typy osvetlenia v miestnosti (od jasných lúčov svetla až po rozptýlené body).

Okrem všetkých uvedených pozitívnych vlastností je potrebné poznamenať, že všetky z nich majú energeticky úsporné vlastnosti, ktoré sa poskytujú vďaka vynikajúcej reprodukcii farieb a zlepšenému jasu.

typy

Zo všeobecného zoznamu typov halogénových žiaroviek je najčastejšie:

 • lineárne (najvýkonnejšie, používané spravidla na vytvorenie projektorového osvetlenia);
 • s vonkajšou žiarovkou (vyzerá ako bežná žiarovka, majú dva typy suterénu - E27 a E14);
 • so svetelným reflektorom (najobľúbenejšie svietidlá, pretože nemajú nepriaznivý vplyv na oči a nebrzdia ich);
 • infračervené (najekonomickejšia verzia svietidla so silným svetelným tokom vytvoreným odrazeným infračerveným žiarením).

Pokiaľ ide o farebné charakteristiky všetkých uvedených svetelných zdrojov, príslušné zariadenia môžu mať rôzne farebné možnosti:

 • mlieko;
 • biela;
 • transparentné.

Okrem toho sú niektoré z najmodernejších halogénových žiaroviek pre lustre vyrobené zo skla, ktoré má schopnosť absorbovať ultrafialové žiarenie.

O výkone lampy

Pokiaľ ide o výkon halogénových žiaroviek pre lustre, treba poznamenať, že daný typ osvetľovacích zariadení sa vyznačuje svojou účinnosťou v prevádzke. Je to spôsobené relatívne nízkou spotrebou energie.

Všetky halogénové žiarovky sú rozdelené do dvoch skupín v závislosti od ukazovateľov výkonu:

 • s vysokým napätím (110, 220 a 240 voltov);
 • s nízkym napätím (6, 12 a 24 voltov).

Keď už hovoríme o sile prenosu, stojí za zmienku, že toto číslo je 100 Ra. Výhodou svietidiel tohto typu je skutočnosť, že sa vyznačujú zvýšenou teplotou osvetlenia - 2900-3200 K.

Ako si vybrať lampu

Ako si vybrať halogénovú žiarovku pre lustre (na fotografii) alebo pre jedno osvetlenie? Prax ukazuje, že v tomto prípade je potrebné riadiť sa nielen osobnými preferenciami, ale aj bezpečnostnými hľadiskami.

Takže, ak máte v pláne nainštalovať lampy v miestnosti, kde je pravidelne zvýšená úroveň vlhkosti, potom v tomto prípade stojí za to poskytnúť nízkonapäťové halogénové žiarovky (12 voltov). Pre lustre ideálne výkonnejšie zariadenia, ale v tomto prípade stojí za to venovať pozornosť jeho veľkosti a počtu vstavaných lámp. Treba poznamenať, že pomocou nízkonapäťových lámp sa často vytvára tzv. "Hviezdna obloha". Halogénové žiarovky pre 220 voltové lustre sú skvelé pre použitie vo veľkých miestnostiach.

V závislosti od individuálnych preferencií si môžete vybrať lampy, ktoré vyžarujú teplé žlté alebo studené biele osvetlenie. Treba poznamenať, že druhá možnosť je ideálna pre tie miestnosti, v ktorých sú oči neustále namáhané (škola, kancelária, kancelária atď.) A žlté odtiene vyzerajú skvele na všetkých ostatných miestach.

Moderné výrobcovia osvetľovacích produktov dodávajú na trh halogénové žiarivky, ktoré sa dajú úspešne vložiť do akéhokoľvek obrazu interiéru.

O výrobcoch

Vzhľadom na možnosti pre halogénové žiarovky v obchode, určite by ste mali venovať pozornosť ich výrobcovi. V súčasnosti je zoznam spoločností, ktoré vyrábajú najlepšie lampy s najlepšími ukazovateľmi výkonnosti, medzi ktoré patria:

 • OSRAM;
 • "Optima";
 • Koito;
 • MTF.

Zákaznícke recenzie

Recenzia MTF žiariviek často uvádza, že výrobky, ktoré dodáva, sú nevyhnutné pre montáž do automobilových svetlometov. To isté platí pre svietidlá Osram, ktoré sa okrem toho často používajú na osvetľovanie veľkých obchodných priestorov, ako aj domov a kancelárskych priestorov.

Pokiaľ ide o domáce lampy "Optima", potom v komentároch spotrebiteľov je často možné nájsť názory, že kombinujú ideálnu kvalitu za nízku cenu. Takéto lampy sa môžu nechať každému (bez ohľadu na úroveň ich príjmu).

A nakoniec, pár slov o výrobkoch vyrobených japonskou spoločnosťou Koito. Tento výrobca je na trhu vynikajúcim výberom kvalitných svietidiel pre každý vkus. V prehľadoch o nich sa často hovorí, že táto spoločnosť priťahuje pozornosť kupujúcich veľkým výberom svietidiel, ako aj ich kvalitou.

cena

Keď už hovoríme o nákladoch na halogénové lampy, stojí za zmienku, že sa môže líšiť v závislosti od značky, ako aj úrovne kvality produktu. To znamená, že priemerné náklady na lampy na ruskom trhu sa môže pohybovať od 40 do 350 rubľov. Cena bude založená na životnosti, type a výkone výrobkov.

Pri preskúmaní tovaru daného typu sa často uvádza, že náklady na výrobok nie sú vždy indikátorom jeho kvality. Pri výbere lampy je najlepšie zamerať sa na komentáre, ktoré zanechali v ich adrese iní používatelia.

Používate halogénové žiarovky?