Samsung Galaxy S 3 - recenzie. Samsung Galaxy telefóny. Samsung Galaxy S 3 Mini

Anonim

Smartphone Samsung Galaxy S III, mnohí odborníci sa odvolávajú na prémiové mobilné zariadenia určené na súťaženie s výrobkami vyrobenými značkami ako Apple. A to napriek tomu, že gadget funguje na platforme Android, tradične vnímaný ako "rozpočet". Mnohí užívatelia sa zaujímajú o to, aké vlastnosti a funkcie zariadenia bežiaceho na platformách s otvoreným zdrojovým kódom môžu konkurovať komerčne najpoužívanejším značkám s použitím drahého proprietárneho softvéru. Alebo možno problém s hardvérom?

V našom dnešnom článku sa pokúsime pochopiť náklady na to, aké vlastnosti a funkcie smartfónu Galaxy v tretej verzii sa považujú za tak prestížne a žiaduce, ako sa bežne verí v ruskom užívateľskom a expertnom prostredí. Odhalíme jeho silné stránky, preskúmame špecifiká technológií používaných pri výrobe zariadenia.

Odpovieme na jednoduché, ale dôležité otázky. Aké sú vlastnosti zariadenia? Aké možnosti otvára používateľom? Čo hovoria odborníci o ňom? Aké sú vlastnosti Samsung Galaxy C 3?

Štandardný balík

Vo vnútri boxu užívateľ nájde samotné zariadenie, náhradnú batériu s kapacitou 2100 mAh, kábel na pripojenie k USB portu, náhlavnú súpravu a nabíjačku. Doplnkové príslušenstvo pre Samsung Galaxy S 3-case, alebo napríklad bezdrôtové slúchadlá, bude potrebné zakúpiť samostatne. Ale nie je problém nájsť to všetko v takmer všetkých moderných sieťových obchodoch, ktoré predávajú elektroniku.

Kto si kúpi smartphone

Podľa expertov marketingového marketingu sú hlavnými skupinami užívateľov smartfónov nadšenci, ktorí sú drahí a naplnení mobilnými zariadeniami, milovníkmi technológií, ako aj kupujúcimi, ktorí majú záujem nakupovať zariadenia s cieľom dlhodobého používania (niekoľko rokov).

Telefóny Samsung Galaxy sú zariadenia vysokej kvality z hľadiska montáže, dizajnu, riešenia problémov pomocou mobilných aplikácií. Majitelia smartfónov v tejto sérii si môžu byť istí, že zariadenie bude vykonávať svoje funkcie hladko a správne.

Postavenie na trhu

Marketingoví špecialisti nazývajú smartphone jedným z popredných modelov roku 2012. Priame konkurenčné zariadenia nazývané produkty vyrábané pod značkou Apple a HTC. Odborníci nazývajú zariadenie z vlajkovej lode spoločnosti Samsung, ktorej význam bude trvať dosť dlho. Užívateľ, ktorý si kúpil telefón Samsung Galaxy C 3, podčiarkuje skutočnosť, že zariadenie vlastní svoj dobrý vkus a účasť na súčasných trendoch na trhu.

dizajn

Smartphone je k dispozícii v niekoľkých farbách. Má tenké, pohodlné telo v ruke.

Rozmery zariadenia sú nasledovné:

- dĺžka: 13, 66 cm;

- šírka: 7, 06 cm;

- hrúbka: 0, 86 cm.

Smartphone váži 133 gramov.

V hornej časti prípadu - audio jack, v spodnej časti - slot pre micro-USB. Tlačidlo napájania na zariadení sa nachádza na pravej strane puzdra. Vľavo - kľúč zodpovedný za úpravu hlasitosti zvuku. Na prednej strane skrinky - hlavné ovládacie tlačidlo. K dispozícii je predná kamera a dva senzory: osvetlenie a pohyb (aproximácia).

Zostavte kvalitu

Špecialisti, ktorí testovali telefón, všimnite si, že detaily tela sú veľmi kvalitné. Neprítomné sú všetky chyby a medzery. Kryt je pevne pripevnený na puzdre. Povrch telefónu je celkom odolný voči poškriabaniu. V súlade so spôsobom, akým Samsung Galaxy S 3 popisuje recenzie, sa táto téza odborníkov všeobecne potvrdzuje.

zobraziť

Diagonálny displej smartphone - 4, 8 palca. Technológia výroby obrazoviek - AMOLED. Rozlíšenie displeja je 1280 x 720 pixelov. Maximálny počet zobrazených farieb je 16 miliónov, obrazovka patrí do triedy kapacitných. Odborníci, ktorí testovali zariadenie, hovoria o kvalite zobrazenia ako vynikajúci.

Možnosti komunikácie

Smartphone je vybavený niekoľkými komunikačnými modulmi. Medzi nimi - Bluetooth 4. verzia. Môžete tiež využiť Wi-Fi pripojenie. Špecialisti, ktorí testovali rýchlosť bezdrôtového prenosu dát, dokázali opraviť hodnotu 12 megabitov / s. Externé zariadenia môžete pripojiť aj cez port USB (keď sa používa, smartfón sa súčasne nabíja). Pomocou konektora mini-USB a špeciálneho kábla môžete telefón pripojiť k portu HDMI na televízore. Smartphone podporuje technológiu bezkontaktnej bezkontaktnej komunikácie (ktorá sa používa najmä v moderných platobných termináloch) - NFC.

Pomocou značkovej technológie S Beam od spoločnosti Samsung môžete prenášať súbory medzi týmto telefónom a iným telefónom s rovnakou rýchlosťou.

Pamäť Smartphone

Smartphone má 16 GB vlastnej pamäte, z ktorých je v skutočnosti k dispozícii 14. Podporuje ďalšie pamäťové karty (do 64 GB).

Pamäť telefónu je 1 GB. Ak nie sú spustené žiadne aplikácie, jeho kapacita je približne 800 MB. Niektorí experti poukazujú na to, že smartphony sú dostupné pre trhy jednotlivých krajín a majú 2 GB pamäte RAM.

produktivita

Telefón má procesor Exynos so štyrmi jadrami (frekvencia každého z nich je asi 1, 4 GHz). Celkom produktívny, ako mnohí odborníci veria, firmware nainštalovaný v Samsung Galaxy S III vo forme Android 4. verzie.

Výkonnostné testy ukázali, že smartphone je výkonnejší ako mnohé konkurenčné riešenia. Takmer všetci používatelia, ktorí majú písomné recenzie o Samsung Galaxy C 3, potvrdzujú vysokú rýchlosť telefónu.

Ovládanie hlasom

Prístroj má vlastný modul hlasového ovládania S Voice. Odborníci si všimli vysokú kvalitu tejto možnosti, ktorá je porovnateľná s najlepšími konkurenčnými riešeniami (najmä s Apple Siri).

Zaujímavé funkcie

Špecialisti, ktorí testovali telefón, identifikovali niekoľko zaujímavých funkcií. Patrí medzi ne schopnosť smartfónu rozpoznať úmysel používateľa zavolať osobe, ktorej je SMS napísaná. Po vytočení SMS môžete zariadenie priviesť k uchu, po ktorom sa vytočí číslo cieľa.

Ďalším pozoruhodným rysom telefónu sa nazýva Smart Alert. Je navrhnutý tak, aby informoval užívateľa o prítomnosti zmeškaných hovorov. Akonáhle majiteľ telefónu vezme prístroj do rúk, funkcia, ak nie sú zmeškané hovory, spôsobí vibráciu zariadenia.

Ďalšie zaujímavé funkcie prístroja sú rozpoznávanie tváre na fotografiách, ako aj odosielanie obrázkov do telefónu osoby, ktorá bola v rámci. Je tu ďalšia zaujímavá možnosť - manuálne nastavenie rytmu vibračného upozornenia.

Prítomnosť týchto a mnohých ďalších užitočných funkcií, ako mnohí odborníci veria, plne odôvodňuje skutočnosť, že takéto zariadenie ako Samsung Galaxy C 3 má pomerne vysokú cenu. Telefón s takýmto súborom možností, experti hovoria, nemôže byť lacný.

Prehrávanie hudby a rádia

Smartphone má funkciu nahrávania živého rádia (hoci, ako hovoria experti, bude k dispozícii pre obmedzený počet krajín). Odborníci, ktorí testovali telefón, všimnite si, že kvalita rozhlasového príjmu od neho je vyššia ako kvalita mnohých analógov.

Melodie môžu byť prehrávané telefónom pri vysokej hlasitosti bez straty kvality zvuku. Prístroj má niekoľko softvérových ekvalizérov, ktoré umožňujú pridať rôzne efekty do prehrávaného zvuku.

Internet

Smartphone má podľa odborníkov vstavaný prehliadač dobrý. Stránky na ňom prechádzať pohodlne. Prehliadač má podporu Flash technológie (v závislosti od inštalácie samostatného plug-inu), ktorý je potrebný na správne zobrazenie veľkého počtu webových stránok.

Ak si užívateľ želá nainštalovať iný prehliadač (napríklad Google Chrome), úroveň pohodlia práce s internetom nebude klesať. Okrem toho sa do nainštalovaného prehliadača bez problémov importujú záložky zo štandardného prehliadača.

Práca s obrázkami

Vstavaná galéria v smartfóne vám umožňuje zobrazovať obrázky nielen z diskov zabudovaných v telefóne, ale aj zo zariadení v sieti. Zobraziť obrázky, ako hovoria odborníci, veľmi pohodlné. Existujú funkcie na úpravu obrázkov.

Navigátor GPS

Rovnako ako mnoho iných smartfónov, Samsung Galaxy S3 má vstavaný modul pre GPS navigáciu. Odborníci poukazujú na to, že karty sa bez problémov zmestia na obrazovku. Telefón podporuje ukladanie do pamäte cache. Táto funkcia umožňuje ukladať obľúbené mapové služby (obrázky Google.Maps alebo "Yandex") do pamäte zariadenia, aby sa v prípade potreby mohli používať v režime offline.

Telefón má vynikajúcu kompatibilitu s populárnymi navigačnými aplikáciami (napr. Navigon alebo Sygic).

Zadajte text a SMS

Smartphone má funkciu vkladania textu z virtuálnej klávesnice, ktorá podporuje veľký počet jazykov. Tam je pohodlná možnosť, v ktorej slová zapadajú nepretržitým stlačením obrazovky (na každom písmene v poradí).

Užívateľské recenzie

Vyššie, sme sa už dotkli aspektu o tom, aké recenzie o Samsung Galaxy C 3. Tu uvedieme len niekoľko objasňujúcich a doplňujúcich téz. Čo hovoria užívatelia o smartfóne vo svojich hodnoteniach uverejnených na špecializovaných online portáloch?

Mnohí, v potvrdení pozície odborníkov, hovoria, že obrazovka je odolná voči poškriabaniu. Väčšina používateľov chváli zariadenie. Niektorí nadšenci mali otázky o kvalite obrazovky. Medzi nesporné výhody zariadenia, vyznačené užívateľmi - dlhé obdobie práce bez dobíjania.

Všeobecne možno povedať, že stupeň spokojnosti s telefónom, ktorý ľudia zobrazujú v prehľadoch, možno považovať za pozitívny. Rovnako ako v expertnom prostredí.

Verzia Smartphone Mini

Okrem vlajkového modelu vytvorili inžinieri Samsung menšiu variabilitu - Samsung Galaxy S 3 Mini. Ako sa líši? Existuje mylný názor, že táto modifikácia Samsung Galaxy C3 je čínsky klon. To nie je úplne pravda. Toto je úplne oficiálny model. Aké sú vlastnosti tohto zariadenia?

Mnohí profesionáli, ktorí testovali redukovaný model Galaxy S3, si obľúbili svoj dizajn. Prípad zariadenia má elegantne zaoblené rohy, predné sklo je mierne konvexné. V zadnej časti je vyrobený z lesklého plastu.

Špecifikácie Samsung Galaxy S 3 Mini, samozrejme, veľmi odlišný od tých, ktoré majú vlajkový model.

Diagonálne zariadenie - 4 palce. Rozlíšenie je 800 x 400 pixelov. Odborníci hodnotia kvalitu obrazu tak vysoko (z akéhokoľvek uhla pohľadu).

Procesor nainštalovaný v smartfóne (model NotaThor U8420 s dvoma jadrami a frekvenciou 1 GHz) dáva zariadeniu dostatočne vysoký výkon. Môžete jednoducho pracovať s internetovým prehliadačom a súčasne prevádzkovať napríklad multimediálne aplikácie. Všeobecne platí, že telefón, ako odborníci na vedomie, sa vyznačuje rýchlou implementáciou väčšiny operácií. Grafický podsystém smartfónu je tiež riadený vysoko výkonným procesorom.

Mnohí odborníci chvália fotoaparát smartfónu (jeho rozlíšenie je 5 megapixelov, je schopný snímať HD video). Tento hardvérový komponent má funkciu automatického zaostrovania, dokáže rozpoznať úsmevy, vytvárať panoramatické snímky. Fotografie zhotovené pomocou miniatúrnej verzie „Samsung Galaxy S 3“ sú farebné a celkom jasné. Kamera je síce horšia v súhrnných charakteristikách tej, ktorá je nainštalovaná na vlajkovom modeli, ale dokáže uspokojiť väčšinu potrieb bežných používateľov, ako sa domnievajú odborníci.

Zariadenie, rovnako ako jeho "klasický" člen, je vybavené systémom rozpoznávania hlasových príkazov, ako aj širokým spektrom komunikačných schopností. K dispozícii je navigačná funkcia GPS. Takže tézy, že Samsung Galaxy S 3 - Číňania (v interpretácii, čo znamená nelegálne kopírovanie oficiálnej verzie), sú úplne bezdôvodné. Prístroj je pomerne kvalitný, schopný vykonávať širokú škálu úloh. To je to, čo odlišuje prestížne telefóny Samsung Galaxy vo všetkých kórejských značkových produktových radoch.