Nie je to "vojak", nie šváb, ale chrobák nano

Anonim

Dnes nie je nikto prekvapený a je ťažké potešiť jednoduchú plastovú figúrku. Technológie zašli tak ďaleko vo svojom vývoji, že aj kedysi populárne „tamagochiki“ sa považujú za „kal“ a minulé storočie. Aké technologické hračky sú najobľúbenejšie medzi deťmi? Odpoveď je jednoduchá: rôzne roboty, vrátane nano chrobáka.

Rôzne typy robotov pre chlapcov a dievčatá

Veľmi populárne hračky v rádiu. V programe „Roboraptor“ vytvorili tvorcovia viac ako 40 rôznych funkcií. Robot dinosaura je schopný behať, chodiť, skákať, meniť chôdzu, napodobňovať lov.

Do pamäte robotického psa možno investovať až 80 funkcií. Rex je schopný zmeniť výrazy tváre, štekať rôznymi hlasmi (od najhoršieho až po pokojný a dobrý), môže jazdiť po byte a rozptyľovať veci ako skutočné šteňa.

Robotická bábika je u dievčat veľmi obľúbená. Môže pobozkať svoju milenku, krásne tancovať, dať hosťom vizitku alebo iné maličkosti. Vďaka vstavaným senzorom sa môže bábika pohybovať v izbách, ohýbať sa okolo prekážok. Ak hudba znie vedľa tohto robedevochka, ona sama sa začne pohybovať v tanci.

Najmenšie hračky sú nano-chyby. Roboty môžu bežať ako skutočné, prevrátiť sa z hlavy na nohu, prekonať malé prekážky.

Je nejaký prínos pre celkový vývoj dieťaťa z robotov?

Deti nemajú vždy možnosť pozorovať správanie hmyzu. Nano-chrobák je tak zaujímavý, že dieťa sa prakticky zoznámi s biológiou a správaním skutočného švába.

Pre stavbu labyrintov a ťahov pre toto "stvorenie" môžete použiť diely rôznych dizajnérov.

Jasné chyby môžu slúžiť ako objekt pre kolektívnu hru detí, čo je obzvlášť dôležité v modernom svete individualizmu.

Vďaka hrám s robotmi pohybujúcimi sa nezávisle, má dieťa záujem o exaktné vedy, matematiku a fyziku, ktoré mu pomôžu byť úspešnejší v dospelom živote.

Vonkajšie rozdiely

Plastový nano chrobák prichádza v niekoľkých jasných farbách. Červená a žltá, polka-bodkovaná (ako lienka) a modrá, zelená, pruhovaná as priehľadným puzdrom puzdra, tieto malé hračky dobývajú rozmanitosťou svojich tvarov.

Všetky tieto „malé domácnosti“ majú spoločné funkcie:

 • malá veľkosť tela (asi 5 cm na dĺžku a 2 na šírku);
 • niekoľko ohnutých nôh (od 4 do 8 kusov);
 • roboty sú ako rôzne skutočné chyby;
 • všetky sú napájané z batérií, ktoré je možné vymeniť;
 • väčšina robotov má antény.

V súbore niekoľkých chýb budú všetky rôzne farby. Tvar hmyzu môže byť úplne rovnaký ako jeho skutočný brat alebo byť jednoduchý a fantasy.

Ako funguje mini-bug

Nano chrobák sa vďaka batérii zabudovanej v tele pohybuje. Kvôli vibráciám malého hmyzu sa nohy pohybujú a rýchlo sa pohybujú po povrchu. Presné umiestnenie ťažiska vypočítané vynálezcami v hračke umožňuje pohyb, prevrátenie, obchádzanie malých prekážok na ceste. Inžinieri, tvoriaci tieto modely, aplikovali princípy mechaniky, robotiky, fyziky a elektroniky.

Ako hrať?

Nano chrobák sa chová celkom ako skutočná chyba. Hmyz môže bežať na pretekoch, zhromažďovať sa v hromadách, tlačiť a predbiehať. Dokážu vyhľadávať a hľadať východy z labyrintov, otáčať sa dozadu, znovu skočiť a meniť polohu tela. Hračka chyba môže bežať pozdĺž vinutia cesty a pozdĺž rovného, ​​hladkého povrchu.

Ak chcete mať zábavné party, môžete usporiadať "šváb závody", nútiť chyby predbehnúť svojich kolegov. Ak si prinesiete túto krásu do školy, môžete veselo rozbiť lekciu v triede. Je možné zostaviť kolekciu, v ktorej budú len registrované a napísané nano chrobáky. Kde nakupovať, ako rýchlo bežať? Prekvapivo, deti môžu dosiahnuť rýchlosť až 3 km za hodinu! Ak mačka alebo pes začne naháňať toto vytváranie inžinierskeho humoru, potom to bude nezabudnuteľný pohľad a množstvo pozitívnych emócií.

Čo nemôže robiť mikro-hračka nano-chrobák

 • Nemôžem plávať.

 • Nemôže vyliezť na zvislý alebo šikmý povrch.
 • Neučil spievať a rozprávať básne.
 • Nemôže bežať bez batérií.
 • Nemôže sa prevrátiť na príkaz.
 • Chyby nevedia ako milovať a plemeno.
 • Nejedia nič a jesť len z jednej batérie.
 • Nano chrobák neskryje, nerobí žiadne zvuky.
 • Hmyz nemôže pokaziť náladu svojho majiteľa, pretože sa pohybuje veľmi pozitívne a vyzerá.

Na záver by som rád zopakoval hlavné charakteristiky tejto obľúbenej a obľúbenej mini hračky. Veľmi malé roboty zaberajú minimum miesta, jazdia vodorovne alebo v miernom uhle na naklonenom plochom povrchu. Správanie mikrikov je veľmi podobné zvykom prírodných analógov. Stojí za zmienku, že zábavnejšia domáca zábava pre celú rodinu ešte nebola vynájdená.