Recenzia vysávača Karcher DS 5500

Anonim

Karcher pôsobí už viac ako pol storočia. Jej založenie prišlo v roku 1935. Veľmi rýchlo získali výrobky vedúce postavenie na svetovom trhu. Záujem sa zaoberá uvoľňovaním klimatických systémov, domácností a výrobných zariadení. Ako najväčšia svetová značka, ktorá vždy využíva iba inovatívne technológie, vždy priťahuje zvýšenú pozornosť svojich výrobkov. Prvým takýmto modelom bol vysávač Karcher DS 5500. Otvoril modelový rad jednotiek s aqua-filtrom. Zariadenie má v súčasnosti samozrejme zastarané charakteristiky, ale dobre sa vyrovná s hlavnou úlohou.

Pozrime sa na vlastnosti modelu DS 5500, ako aj jeho výhody a nevýhody.

vlastnosť

Karcher DS 5500 - vysávač, čistenie vzduchu, ktorý sa vykonáva pomocou aqua filtra. V súčasnosti nie je možné kúpiť nové zariadenie. Predaj tohto modelu sa vykonáva len na sekundárnom trhu za cenu až 200 dolárov.

Aké technické vlastnosti je toto zariadenie vybavené? Prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť - spotreba elektrickej energie. Počas prevádzky budú náklady 1, 5 kW. Z tohto dôvodu nie je možné zavolať do vysávača Karcher DS 5500, ktorý je ekonomicky výhodný a obsahuje pokyny k technickému vybaveniu, pracovným pravidlám a bezpečnosti. V ňom môžete vidieť údaje o rozmeroch. Rozmery puzdra: 48x30x52 cm Hmotnosť vysávača: 8, 5 kg. Vezmite prosím na vedomie, že pri čistení nerovných povrchov je ťažké prenášať prístroj do rúk. Motor, ktorý je vybavený modelom, spotrebuje 1400 wattov. Sada obsahuje 2 l vrecko na prach a štyri dýzy. Vysávač je k dispozícii v dvoch farbách: čiernej a žltej. Sieťový kábel je krátky - iba 5, 5 metra. Rúrka je teleskopická. Zariadenie je doplnené jemným filtrom a vodou. Počas prevádzky reprodukuje hluk dosahujúci 70 dB. Karcher DS 5500 sa používa na mokré a suché čistenie. Na tele je umiestnený regulátor sacieho výkonu. Kábel sa odvíja automaticky.

výhody

Hoci model DS 5500 je už výrazne zastaraný, má stále významné výhody. V prvom rade ide o dôkladnú filtráciu vzduchu. Počas čistenia dochádza k automatickému navlhčeniu, takže miestnosť sa cíti svieža v miestnosti, ako po daždi. Aj Karcher DS 5500, vďaka aqua-filtru, prakticky neupcháva. Po vyčistení nie je potrebné zariadenie rozoberať, aby ste ho vyčistili od prachu vo vnútri. Jediné, čo musíte urobiť, je opláchnutie samotného filtra. Vzhľadom na tento parameter teraz nie je potrebné sa obávať, že sa počas prevádzky sací výkon zníži.

Dlhé obdobie, existencia tohto modelu, mnohí boli schopní overiť životnosť a spoľahlivosť zariadenia. Výrobca dokázal predĺžiť životnosť vďaka aquafilteru. Absorpcia prachu stopercentným vysávačom. Odpadový vzduch je tiež čo najčistejší, čo nie je prípad iných modelov určených na suché čistenie.

Obsahuje aquafilter

Ako je uvedené vyššie, model Karcher DS 5500 je vybavený aqua filtrom. Táto technológia bola prvýkrát použitá touto konkrétnou značkou. Čo je to vlastnosť? Filtrácia sa uskutočňuje čistením znečisteného vzduchu vodou.

Prvé filtre mali objemový geometrický tvar. V ňom sa pod veľkým tlakom vytvoril vodný vír. Teraz sa používa viacstupňový systém. Prekvapivo, s vysávačom vybaveným aqua-filtrom, môžete nielen čistiť povrchy špiny, vlny, ale aj vzduchu v miestnosti, napríklad z cigaretového dymu.

Princíp činnosti vodného filtra je nasledovný:

  • Prvá etapa - prenikanie špinavého vzduchu dovnútra.
  • Druhou fázou je spojenie s vírom vody.
  • Tretia etapa - usadzovanie nečistôt na dne filtra.
  • Štvrtý stupeň - čistený a zvlhčený vzduch sa pohybuje ďalej pozdĺž systému.

Karcher DS 5500: recenzie

Bohužiaľ, mnoho kupujúcich v týchto zariadeniach našli a nevýhody. Stojí za zmienku, že sú dosť podstatné. Po prvé, existujú tvrdenia o ťažkopádnom dizajne a veľkej váhe. Tieto kritériá môžu byť tiež problémom pri hľadaní optimálneho úložného miesta. Negatívna strana je HEPA filter. Vlhký vzduch môže viesť k akumulácii v konštrukcii mikróbov, takže po každom čistení je potrebné ju vysušiť. Budete tiež potrebovať neustále vymyť zberač prachu, pretože tekutá špina sa počas prevádzky lepí a vysychá a je veľmi ťažko zmývaná.